سیاسی

۸۹ درصد اشتغال مددجویان بهزیستی از طریق تسهیلات بانکی محقق شد

به گزارش نسیم قائن ، به نقل از فارس، محسن مروی اظهار داشت: یکی از خدماتی که بهزیستی برای مددجویان خود انجام می‌دهد کمک به اشتغال آنها است.
وی با بیان اینکه از محل تسهیلات بند ج تبصره ۱۶ قانون بودجه سال گذشته زمینه اشتغال ۸۳۲ نفر از مددجویان زیر پوشش فراهم شده است، تصریح کرد: این شغل‌ها جزو مشاغل کسب و کار خرد( خود اشتغالی) بوده که به طور متوسط برای هر طرح ۱۰۰ میلیون ریال تسهیلات و در مجموع ۸۷۷ میلیارد ریال پرداخت شده است.
معاون مشارکت‌های مردمی و اشتغال بهزیستی خراسان‌جنوبی یادآور شد: از محل سایر راه‌های اشتغال ۱۰۶ فرصت شغلی ایجاد و در مجموع تا پایان سال گذشته، ۹۳۸ شغل برای جامعه هدف ایجاد شده است.
مروی با بیان اینکه تعهد بهزیستی استان برای ایجاد شغل در سال جاری اشتغالزایی برای ۶۳۵ نفر است، افزود: با توجه به این تعهد از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۸۷ فرصت شغلی ایجاد شده است.
وی با اشاره به اینکه بیشترین افراد جویای کار در بهزیستی معلولان هستند که با توجه به مشکلات جسمی بسیاری از کارهای سخت را نمی‌توانند انجام دهند، گفت: در این بخش به دلیل استقبال کم کارفرمایان، بخشی از تسهیلات کارفرمایی هزینه نمی‌شود.
معاون مشارکت‌های مردمی و اشتغال بهزیستی خراسان‌جنوبی افراد جویای کار در بهزیستی استان را ۴ هزار و ۴۰۹ نفر اعلام کرد و گفت: باید این افراد در سیکل آماده‌سازی شغلی قرار بگیرند و برای اشتغال آنها اقدام شود.
مروی افزود: تسهیلات خوداشتغالی بهزیستی استان در سال ۹۵ از محل تبصره ۲۶ نسبت به سال گذشته بالغ‌بر ۶۰ درصد کاهش یافته و به ۴۴ میلیارد و ۲۹۰ میلیون ریال رسیده است.
وی از تحقق ۸۹ درصدی اشتغال مددجویان بهزیستی استان از طریق تسهیلات بانکی خبر داد و خاطرنشان کرد: اداره‌کل بهزیستی استان در بحث اشتغال رتبه دوم کشور را دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا