سیاسی

۷۲ درصد از جمعیت خراسان جنوبی زیر پوشش بیمه سلامت هستند

به گزارش نسیم قائن ، حسین خوبان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: به دنبال تصویب قانون بیمه همگانی خدمات درمانی در سال ۷۳ سازمان بیمه خدمات درمانی در سال ۷۴ تأسیس و به تبع آن از مهرماه سال ۷۴ ادارات کل بیمه خدمات درمانی در سراسر کشور فعالیت خود را آغاز کرده است.
وی با بیان اینکه در خردادماه سال ۸۴ اداره‌کل بیمه خدمات درمانی خراسان جنوبی پس از انتزاع از استان خراسان بزرگ تأسیس و فعالیت خود را آغاز کرده است، تصریح کرد: اجرای طرح بیمه روستاییان و عشایر در سال ۸۴ همزمان با سراسر کشور، افتتاح ساختمان جدید اداره کل بیمه سلامت استان همزمان با سفر ریاست جمهور در سال ۸۴، تجهیز اداره‌کل و ادارات تابعه در شهرستان‌ها، فعال کردن نمایندگی‌های دولتی در شهرهای درمیان، سربیشه و سرایان، خرید ساختمان برای اداره بیمه نهبندان و اجرای طرح ملی بیمه ایرانیان در سال ۸۷ با حداقل ۵۰ درصد تخفیف حداکثر و ۸۵ درصد تخفیف برای اقشار فاقد پوشش بیمه‌ای از جمله اقداماتی بوده که توسط بیمه خدمات درمانی استان انجام شده است.
مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی گفت: در راستای اجرای بند ب ماده ۳۸ قانون برنامه پنجم توسعه در سال ۹۰ اساسنامه سازمان بیمه سلامت ایران با رویکرد تجمیع سازمان‌های بیمه‌گر و ادغام آنها در سازمان به تصویب رسید و از مردادماه ۹۱ این سازمان فعالیت خود را آغاز کرد.
خوبان ادامه داد: همزمان با آغاز فعالیت سازمان بیمه سلامت ایران، این اداره‌کل به اداره‌کل بیمه سلامت خراسان جنوبی تغییر نام داد و در راستای اهداف سازمانی به فعالیت خود ادامه می‌دهد.
وی به اقدامات بیمه سلامت استان اشاره کرد و افزود: اجرای طرح ملی بیمه سلامت از اردیبهشت‌ماه سال گذشته، برون‌سپاری خدمات بیمه‌ای از جمله صدور، چاپ، تعویض و ابطال دفاتر بیمه به دفاتر پیشخوان بخش خصوصی طرف قرارداد در سطح استان و خرید ساختمان برای ادارات بیمه شهرستان‌های قاین و فردوس در سال گذشته از جمله این اقدامات بوده است.
مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی با بیان اینکه در حال حاضر جمعیت زیرپوشش بیمه‌ای اداره‌کل بیمه سلامت استان حدود ۵۲۶ هزار نفر در صندوق‌های مختلف بیمه‌ای است، اضافه کرد: این تعداد حدود ۷۲ درصد از مجموع جمعیت استان را در بر می‌گیرد.
خوبان خاطرنشان کرد: همچنین برای بیش‌ از ۵۰۰ نفر بیمار خاص زیرپوشش بیمه سلامت در استان نیز کارت بیماران خاص صادر شده تا این افراد بتوانند از خدمات رایگان بیمه سلامت بهره‌مند شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا