سیاسی

۷ تیر یک روز تاریخی در انقلاب اسلامی/مراقب توطئه های دشمن باشید

به گزارش نسیم قائن ، همزمان با سالروز شهادت شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران باوفایش ،مراسم یادواره شهدای ۷ تیر و گرامیداشت شهید مهدی امین زاده از خطه قاینات و ۹ شهید وابسته به دادگستری شهرستان قاینات در محل سالن فرهنگ وارشاد اسلامی قاین برگزار شد .
آیت الله سید مرتضی اصفهانی امام جمعه سابق قاین در این مراسم اظهارکرد: ۷ تیر یک روز تاریخی در انقلاب اسلامی ایران است .
وی با اشاره به نقشه های دشمنان برای از بین بردن انقلاب از ابتدای پیروزی تاکنون گفت: هیچ گاه نباید مطمئن بود که دیگر اتفاقی نخواهد افتادچرا که دشمن همیشه در کمین است و هر روز به دنبال توطئه ای بر علیه جمهوری اسلامی ایران است وباید مراقب توطئه های دشمن بود.
آیت الله اصفهانی با اشاره به شهادت شهید بهشتی و ۷۲ تن از یارانش وهمچنین شهید مهدی امین زاده از شهدای خطه قاینات در ۷ تیر ۱۳۶۰ گفت: ۷۲ تن شهید ۷ تیر جزء امیدان انقلاب ما بودند و در هرشهری به عنوان ذخیره انقلاب فعالیت داشتند .
وی با اشاره به رشادتهای شهید امین زاده گفت: این شهید بزرگوار یک انسان انقلابی وفرهیحته بود که رفاقت خاصی هم با امام خمینی(ره) داشت .
امام جمعه سابق قاین با تاکید بر این که هم مسئولین و هم مردم ما انقلابی و پای کار هستند گفت: همان گونه که تاکنون از این انقلاب محافظت شده است وشهدای با اهدای خونشان توانستند انقلاب را حفظ کنند نباید بگذاریم که کوچکترین مسئله در ایران باعث شادی دشمن و تصمیم گیری برای نظام ما شود.
رضایی رئیس دادگستری قاین ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا ی ۷ تیر و شهدای وابسته به دادگستری قاین گفت: ما هرچه داریم از شهداست و عزت و سربلندی و موفقیت و امنیت امروز کشور مدیون خون شهداست.
مشیرالحق عابدی فرماندار قاین دراین مراسم با اشاره به سخنان روز گذشته رئیس جمهور در جمع مدیران اجرایی کشورگفت: همه ما باید در کنارهم وبا هم اندیشی و هم افزایی برای حل مشکلات قدم برداریم .
وی با اشاره به سالروز شهادت دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران باوفایش وضمن تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان یادواره شهدای ۷تیر و شهدای وابسته به کارکنان دادگستری قاین گفت:شهدا خواستند با فداکردن خون خود به ما برسانند که برای حفظ کیان جمهوری اسلامی از احساسات بگذریم و براساس عقلانیت در راه دفاع از این کیان قدم برداریم.
عابدی افزود: با تمسک به نحوه زندگی شهدا و مطالعه توصیه ها و وصایای این بزرگواران، در دنیا و آخرت رستگار خواهیم شد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا