سیاسی

۷نفر سهم قاینات در استخدامی امسال/آغازبه کار بیمارستان بزرگمهر قاین

به گزارش نسیم قائن ، دکتر عارفی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قاینات در مراسم تجلیل از خبرنگاران با بیان این که خبرنگار و مجاهد عرصه اطلاع رسانی باید خود را فدای صداقت کند گفت: خبرنگار اخباری را مبادله می کند که منجر به شفافیت سازی می شود.
وی درادامه با بیان این که قصد تعریف و تمجید نداریم اظهارکرد: اگر نقایص سازمان عادلانه بیان شود کمکی برای بهتر شدن نیز خواهد بود.
عارفی در ادامه با اشاره به آغاز بیمارستان بزرگمهر قاین گفت: بیمارستان دوم قاین با زیربنای ۱۰هزار و ۳۷ متر مربع در ۳ طبقه و بر اساس تامین اعتبار در مرحله اول با اعتبار ۶ میلیاردی به زودی مرحله فندانسیون واسکلت آغاز می شود .
وی به تعیین تکلیف ساختمان نیمه تمام دانشکده پرستاری نیز اشاره کرد و گفت: بر اساس پیگیری هایی که از قبل نیز انجام شده بود ودر سفر استانداربه شهرستان قاین مصوب شد که از طریق تامین اعتبار فرمانداری زیرساختها انجام شود و دانشگاه علوم پزشکی در تکمیل پروژه اعتبار لازم را در نظر بگیرد.
عارفی به تامین اعتبار برای پروژه های نیمه تمام سال ۹۶ در سفر استاندار نیز اشاره داشت و گفت: از محل بودجه متوازن ۲میلیارد و از محل ۳%درصد نفت ۶۰۰ میلیون تومان به قاین اختصاص یافته است .
وی به همکاری خیرین سلامت در تامین اعتبار برخی از پروژه های بهداشتی در مانی شهرستان اشاره داشت و گفت: در تفاهم نامه ای که با مجمع خیرین سلامت استان داشته ایم مجتمع سلامت نیمبلوک تعیین تکلیف شد و از اعتبار ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ۵۰ درصد توسط خیرین و ۵۰ درصد توسط فرمانداری و دانشگاه تامین خواهد شد .
وی به تفاهم نامه در خصوص تکمیل مرکز بهداشتی شماره ۱ قاین با ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی نیز اشاره کرد و گفت: این مرکز درمانی نیز توسط خیرین سلامت تکمیل خواهد شد.
بازسازی ساختمان آزمایشگاه مرکزی شبکه بهداشت و درمان قاین از دیگر پروژه هایی بود که رئیس شبکه بهداشت و درمان خبر از تکمیل آن داد وگفت: آزمایشگاه دانشکده پرستاری قاین نیز با ۱۸۰ میلیون تومان اعتبار بهسازی و بازسازی شد .
عارفی گفت:اورژانس اسفدن با مشارکت خیرین و با اعتبار ۱۵۰ میلیون در مرحله اسکلت است و برای تکمیل آن ۲۰۰ میلیون تومان نیاز است
وی به ساختمان در حال ساخت ام ار آی نیز اشاره داشت و گفت: ۱۰۰میلیون تومان را خیرین متقبل شده اند و مابقی را دانشگاه علوم پزشکی هزینه خواهد کرد.
رئیس شبکه بهداشت ودرمان قاین به تکمیل بخش مراقیبت های ویژه نوزادی اشاره کرد و گفت: به زودی به بهره برداری خواهد رسید.
عارفی در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص عدم بهره برداری از ساختمان همراه سرای بیمارستان نیز گفت: به دلیل عدم گازرسانی و برق رسانی این پروژه که در سفر وزیر سابق بهداشت افتتاح هم شده بود هنوز به بهره برداری نرسیده است که با توجه به قول مساعد آقای شرکاء مدیر عامل برق منطقه ای خراسان جنوبی به زودی با تغییراتی که در ورودی ها خواهیم داشت برق رسانی انجام خواهد شد.
وی ادامه داد: علی رغم این که هزینه گاز رسانی هم پرداخت شده است اما مدتهای زیادی است که منتظر تایید کارشناس هستیم .
عارفی به کسب رتبه برتر شهرستان قاین در طرح پایش فشار خون نیز اشاره داشت و گفت: شهرستان قاینات توانسته است ۱۰۰ درصد پوشش جمعیتی را دراین پایش داشته باشد .
رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین به آزمون استخدامی علوم پزشکی اشاره کرد و گفت:۱۲۵ نفر سهمیه استان است که ۷ نفر برای شهرستان قاین جذب خواهند شد.
عارفی به برنامه ریزی جهت اجرای طرح الکترونیک اشاره داشت و گفت: این طرح به زودی راه اندازی خواهد شد و با اجرای این طرح بسیاری از مشکلات نوبت دهی حل خواهد شد.
در پایان از خبرنگاران فعال شهرستان تجلیل شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا