سیاسی

۶۷ وقف جدید در خراسان جنوبی به ثبت رسیده است

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام ‘محمد طاهر گرایلی’ روز پنجشنبه طی نشست خبری افزود: پیش بینی می شود با توجه به همت اصحاب رسانه در فرهنگ سازی این سنت حسنه، در گرامیداشت هفته وقف این رقم به ۱۳۰ موقوفه افزایش یابد.
وی با بیان اینکه در سه سال اخیر ۴۰۳ موقوفه در این استان به ثبت رسیده گفت: هم اکنون در سطح استان هفت هزار موقوفه و ۱۷ هزار رقبه وابسته وجود دارد.
گرایلی افزود: همچنین در سطح استان یکصد بقاع متبرکه و مرکز فرهنگی وجود دارد که امسال در ۷۵ امامزاده فعالیت های عمرانی به منظور بهسازی و یا توسعه فضا در حال انجام و یا به پایان رسیده است.
وی گفت: ساخت بقاع متبرکه از ۱۰ تا ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و تاکنون بیش از ۳۰میلیارد ریال اعتبار برای فعالیت های عمرانی بقاع متبرکه استان هزینه شده است.
گرایلی در خصوص موضوع وقفیات استان نیز اظهار داشت: بیشترین موقوفات استان در حوزه قرآن و اهل بیت(ع) است و بقیه در حوزه های تحصیل و عمرانی می باشد.
وی از واقفانی که قصد دارند تا اموال یا املاک خود را وقف کنند، خواست تا بر اساس نیاز های روز استان نظیر درمان بیماران صعب العلاج، اشتغال، ازدواج و مسکن برای زوج های جوان، اقدام به این کار خداپسندانه کنند.
گرایلی در بخش دیگری اظهار داشت: ظرف سه سال اخیر بالغ بر هشت هزار هکتار زمین موقوفه به موقوفات استان برگردانده شده است.
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا