سیاسی

۶ سال زمان با ارزش ملت در آتش توهم برجام سوخت/آقای رئیس جمهور اگر اختیارکافی نداشتید چرا دوباره کاندیدا شدید؟

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی و با اشاره به سخنان رئیس جمهور که تاکنون چند بار در جلسات متعدد بیان داشته است که چون اختیارات رئیس جمهور کم است ، نه می توانیم تعهدات بین المللی خود از جمله برجام را به جایی برسانیم و نه اوضاع اقتصادی متلاطم در نوسان را مدیریت کنیم گفت:جناب آقای روحانی سال ۹۲ و آن قسم جلاله ای که خوردید وبا قاطعیت اعلام داشتید “الله العلی العظیم” اگر مشکلات کشور راه حل نداشت من کاندیدا نمی شدم و ضمن نمایش یک کلید وعده گشودن قفل های اقتصادی و مشکلات معیشتی را در یک بازه زمانی ۱۰۰ روز وعده دادید را یادتان رفته است؟
وی ادامه داد:آقای روحانی الان ۶ سال از آن دوران گذشته است و عرض می کنیم که در دوره اول کاندیدا شدن این مسئولیت خطیر و مهم به لحاظ این که حقوق دان بودید و اشراف کامل به قانون اساسی داشتید و اختیارات ریاست جمهوری را می دانستید اقدام کردید وبر فرض این که شما آگاهی لازم و اشرافیت و اختیارات رئیس جمهوری رادردور اول نداشتید چرا در دور دوم که این تجربیات را داشتیددوباره کاندیدا شدید؟
امام جمعه قاین اضافه کرد:یادتان هست در شبهای آخر برای جمع کردن رای آنهم برای یک پست ریاست جمهوری چه حرفهایی زدید و چه اختیاراتی از جمهوری اسلامی ایران را زیر سوال بردید؟
از مطرح کردن اعدام منافقین کوردل که دستشان به خون هزاران بیگناه آلوده است تا شهرک های موشکی و حرفهایی که مشاوران شیطان صفت در گوشه تان زمزمه می کردند که حال هرچه ماله کاری می کنید نمی توانید صاف کنیدهمه این ها را یادتان هست؟
حجت الاسلام رحمانی در ادامه بیان داشت:آقای رئیس جمهور در مرحله دوم ریاست جمهوری که آگاهی داشتید و می توانستید شرکت نکنید.
وی خطاب به رئیس جمهور اضافه کرد:جناب آقای روحانی آیا میدانید که تقاضای اختیارات بیشتر و در خواست تقاضای ترفیع را چه زمانی دارند؟
حجت الاسلام رحمانی گفت:درخواست تقاضای ترفیع زمانی است که کارهایی را با اختیاراتی که داشته اند با موفقیت به پایان رسانده اند و آن وقت تقاضای ترفیع و اختیارات بیشتر را دارند وسوال این است که بین و بینی اللهی تا به حال چه کرده اید؟
وی با اشاره به سخنان برخی از حامیان خود دولت گفت: سعید لیلاز از حامیان دولت در مصاحبه اخیر خود با یکی از جراید می گوید:من مسئولیت را اساسا متوجه آقای روحانی می دانم .اختیاراتی که رهبر به روحانی و سران دوقوه دیگر داده است اگر به چوب خشک داده بودند تا به حال یک کارهایی را کرده بودند و لکن نکردند.
وی افزود:گروهی از حامیان دولت ،دولت را سرگشته بی کفایت و دولت بزم وخوشگذران به جای دولت رزم و جهادگر توصیف کرده اند و اوضاع اقتصادی دولت را به هم ریخته می دانند و حال اگر در این دولت با این وضعیت اختیارات بیشتر هم داده شود چه کار می خواهید بکنید ؟
حجت الاسلام رحمانی با اشاره به سخنان معاون اول رئیس جمهور که گفته است بیشتر از این ما نمی توانیم بر اوضاع اقتصادی نظارت داشته باشیم و یا سخن از کوپنی شدن و آزادی قیمتها می زند آن هم در یک رسانه ارتباط جمعی در سطح دنیا گفت:آیا درست است که بعد از ۴۰سال از انقلاب مسئله کوپنی کردن معیشت و یا آزادی قیمتها مطرح شود؟
خطیب جمعه قاین با بیان این که دولت در این ۶ساله تمام هم غم خود را در مسیر برجام گذاشت و حتی از رهبری هم اختیاراتی را گرفت است گفت: شش سال زمان با ارزش این ملت در آتش توهم برجام سوخت، سرعت شتاب پیشرفت علمی کشور گرفته شد، دستاورد جوانان عزیز ایرانی از جمله شهرک های موشکی مورد بی مهری قرار گرفت و این نتایج اختیارات بیشتری است که به دولت داده شده است.
وی درادامه اظهار کرد:این روزها هم شاهد هستیم که آمریکا دست به چه اقداماتی زده است و تصور می کرد که با بیرون رفتن از برجام دولت پیش او به زانو درمی آید و به سجده می افتداما هم راهپیمایی روز قدس و هم سالگرد ارتحال امام (ره)را دیدند که با چه شکوهی مردم اعلام حضور و همکاری کردندو آنچه را که خیال کرده بود و یا مشاوران احمق و یا جاسوسان کودن به ترامپ القا کردند اتفاق نیفتاد و لذا عقب نشینی کرد و گفت:بنای تغییر رژیم ومسئولین رژیم را نداریم و هم شماره تلفن برای مذاکره داد وبعد هم میانجی گر فرستاد .
وی گفت:صحبتهای مقام معظم رهبری دردیدار با نخست وزیر ژاپن که فرمودند با ترامپ هیچ حرفی ندارم چرا که اورا شایسته مبادله پیغام نمی دانم تمام معادلاتشان را به هم ریخت.
امام جمعه قاین در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که برخی از غرب زده ها خوبی های علمی غرب را نمی بینند وخوبی را فقط در آزادی های لجام گسیخته مادی مخصوصا در زمینه آزادی جنسی می بینند گفت:کشورهای غربی بستر لازم برای رشد علمی محققین و پژوهشگران خود را آماده می کنند و ماهم این خوبیها را می بینیم اما جای این سوال است که آیا دولت مردان ما این زمینه را برای جوانان و مخترعین ومکتشفین آماده کرده اند؟در حالی که آنچه بنده تا به حال شنیده ام غیر از گلایه و تهی دستی و فقر و ناداری و عدم امکانات برای این جوانان نبوده است.
وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری که می فرمایند من در زمینه پیشرفت علمی تا جایی که توان داشته باشم کوتاه نخواهم آمد گفت:آیا این توجه را به جوانان و پژوهشگران خود داریم و بستر و زمینه رشد را برای آنها فراهم می کنیم و آماده می سازیم؟
امام جمعه قاین ادامه داد: تفاوت ما با غرب زده ها دراین است که ما در کنار خوبیهاو پیشرفت های علمی که گاها تحسین هم می کنیم ظلم وستم و روحیه استکباری و نسل کشی را هم می بینیم ولی غرب زده ها بخشی از آن را که همان آزادی های لجام گسیخته به خصوص در زمینه ازادی جنسی است را می بینند.
وی افزود: تفاوت ما با انها این است که در کنار زیباییها ،بدیها وظلم ها را مشاهده می کنیم اما متاسفانه آنها را زیبایی های مادی هوای نفسانی را می بینند و روحیه استکباری و نسل کشی و تنگ کردن حلقه محاصره بر علیه بسیاری از ملت های مظلوم را مشاهده نمی کنند.
وی بیان داشت:از روزی که این انقلاب به پیروزی رسیده است همه رئیس جمهور های امریکا حلقه محاصره و تحریم را بر علیه ما بیشتر کرده اند
حجت الاسلام رحمانی ادامه داد:حرف ما به غرب زده ها این است؛شماهایی که دم از مذاکره می زنید و در برابر آنها احساس رعب و وحشت دارید آیا بدی های آنها را هم دیده اید؟
آیا به این فکر کرده اید که چه قدر از شاه ظالم و ستمگر که دانشمندان مارا در زندانها شهید کرد دفاع می کردند و بعد از فرارش چه قدر از او پشتیبانی کردند و اموال مردم را هنوز هم در بانکهای خود بلوکه کرده و چند کودتا را بر علیه این ملت راه انداز ی و صدام را برای جنگ ۸ ساله پشتیبانی کردندو در نهایت با زدن هواپیمای مسافربری ما اعلام جنگ با ما نمود؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا