سیاسی

۵۴ میلیارد تومان اعتباربرای شهرستان قاینات /سهم قاینات از اعتبارات استان ۱۲٫۳ دهم درصد

به گزارش نسیم قائن ، روز گذشته جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان قاینات در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
کریمی فرماندار قاین دراین جلسه اظهار کرد:امروز کشور ما با تشدید تحریم های هوشمندانه از سوی آمریکا مواجه شده است و در فروش نفت و انتقال ارز کالا چالش هایی را ایجاد نموده است و لذا در مقابل آن نیازمند همکاری همه جانبه و هم افزایی همه مردم و مسئولین می باشد.
کریمی در ادامه با گلایه از عدم پیگیری برخی مدیران شهرستانی اظهار کرد: بارها از مدیران خواسته ایم تا مشکلات حیطه کاری خود را مطرح تا بتوانیم با پیگیری از طریق استان یا کشوری در جهت حل مشکلات گامی برداریم و سهم شهرستان از اعتبارات ملی بیشتر دیده شود که اندک مدیری پیگیر این موضوعات بوده است و جای گلایه از برخی مدیران دارد.
فرماندار قاین در ادامه با اشاره به سهم شهرستان قاینات از سرجمع استانی اعتبارات این میزان را دوازده و سه دهم درصد (۱۲/۳)اعلام کرد و گفت: با پیشنهاد اعتبار ۱۲ میلیاردی ملی میزان اعتبارات قاینات امسال به ۵۴ میلیارد و ۸۷۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خواهد رسیدو در مجموع بیست وشش و دو ده درصد(۲۶/۲)نسبت به سال گذشته افزایش اعتبار شهرستان قاین خواهد بود.
وی میزان افزایش ضریب تخصیص اعتبار شهرستان را نسبت به سال گذشته ۱ دهم درصد اعلام کرد.
کریمی افزود: خوشبختانه اعتبارات ملی در حوزه های آبخیزداری،قنوات،نوسازی مدارس،آب و فاضلاب و گردشگری با افزایش خوبی مواجه شده است که امید است مدیران محترم نسبت به جذب اعتبارات سهم ملی شهرستان بموقع اقدام نمایند.
وی بر ارائه طرح های پیشنهادی برای طرح در کمیته برنامه ریزی شهرستان تأکید کرد و گفت: اولویت کمیته برنامه ریزی،تکمیل پروژه های نیمه تمام است که در سال جاری قابلیت بهره برداری و افتتاح را داشته باشند. لذا این مهم بایستی مدنظر مدیران دستگاه های اجرایی قرار گیرد.
فرماندار و رئیس کمیته برنامه ریزی شهرستان با تأکید براینکه، شعار همه دستگاههای اجرایی شهرستان باید این باشد که نمی سازیم؛ مگر مستحکم و ماندگار؛ خاطرنشان کرد: مدیران بایستی تا پایان سال مالی نسبت به جذب ۱۰۰ درصدی اعتبارات اقدام نمایند و هیچ گونه عذر و استثنائی مبنی بر عدم جذب اعتبارات پذیرفتنی نیست.
کریمی به قول ۹۴۰ میلیاردی آقای نوبخت در سفر به استان اشاره کرد و گفت: ۲۴۰ میلیارد این میزان در حال تخصیص است و امید است سهم شهرستان قاینات هم با پیگیری های نماینده شهرستان و مدیران شهرستانی به خوبی دیده شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا