سیاسی

۵۴ درصد حوادث فوتی جاده ای استان، در جاده قاین- بیرجند بوده است /ایجاد کمپ استراحت مسافرین در مبادی ورودی شهر قاین

به گزارش نسیم قائن ، سرهنگ علی کاظمی رئیس پلیس راه قاین در جلسه خدمات سفر شهرستان قاینات با اشاره به اجرای طرح نوروزی که از ۲۵ اسفند۹۶ تا ۱۷ فروردین ۹۷ اجرا می شود گفت: بر اساس آمار و گزارشاتی که درسال جاری ارائه شده است ۵۴ درصد حوادث فوتی جاده ای استان، در جاده قاین- بیرجند بوده که صد درصد علت این حوادث به دلیل تجاوز به چپ و یا سبقت غیر مجاز بوده است .
وی ادامه داد:۳۳ درصد حوادث جاده ای در جاده قاین- گناباد ناشی از سرعت وخواب آلودگی بوده است و۸ درصد راین حوادث در جاده کمربندی اتفاق افتاده است .
رئیس پلیس راه قاین با بیان این که ۱۵ درصد تصادفات فوتی در روز ۱۳ فروردین بوده است گفت: ۶۶ درصد حوادث جاده ای ما به دلیل واژگونی و خواب آلودگی بوده است .
وی بیشترین حوادث را در کیلومتر ۲۰ تا ۴۰ جاده قاین بیرجند اعلام کرد و گفت: علی رغم قولی که پیمانکار مبنی بر تحویل دو ماهه این جاده داده بود اما این امر محقق نشد و شاهد کم کاری پیمانکار دراین جاده بوده ایم ولذا باید اهتمام ویژه ای دراین مسیر داشته باشیم .
کاظمی از آمادگی ۱۰۰ درصدی نیروهای پلیس راه در طول طرح نوروزی خبرداد و گفت: سامانه سپهتن فعال است ودر محور قاین – گناباد امسال نیز دوربین های ثبت جرائم فعال شده است .
وی از اجرای طرح ممنوعیت تردد سوخت کش ها از ۲۵ اسفند تا ۶ فروردین و از ۹ فروردین۹۷ تا ۱۶ فروردین خبر داد وگفت: این طرح در سراسر کشور اجرایی می شود و حرکت تانکرهای سوخت ترانزیتی فقط در ۳ روز درایام نوروزوآن هم درساعات روز انجام خواهد شد .
فرمانده پلیس راه قاین با بیان این که بیشترین آمار واژگونی و تصادفات در ۳۰ کیلومتری مبادی ورودی شهر و از ساعت ۴ صبح تا ۹ صبح اتفاق می افتد لذا امسال دراین فاصله ها کمپ های استراحت مسافرین طراحی شده است و از مسافرین دراین کمپ ها پذیرایی انجام خواهد شد .
کاظمی با تاکید بر رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی گفت: ساعات پایانی شب و ازساعت ۲۲ به بعد زمان مناسبی برای شروع سفرهای نوروزی نیست و باید استراحت کافی داشته و سفرهای خودرا آغاز نمایند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا