سیاسی

۵۲میلیارتومان ،سهم اشتغال زایی کمیته امداد خراسان جنوبی

به گزارش نسیم قائن ، رضا سلم آبادی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره)خراسان جنوبی در کارگروه اشتغال شهرستان قاینات اظهارکرد:سهم کمیته امداد استان از اعتبارات اشتغال زایی ۵۲میلیاردتومان است که ۳۵میلیارد تومان از محل بند “د” تبصره ۱۶وهفده میلیاردتومان از محل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت است .
وی بیان داشت:سهم شهرستان قاینات از ماده تبصره ۱۶مبلغ ۴میلیاردتومان است که۹بانک عامل تسهیلات را به متقاضیان پرداخت می کنند.
سلم آبادی با بیان این که از محل صندوق امداد ولایت ۲میلیارد و۱۳۷میلیون تومان به شهرستان قاین اختصاص یافته است گفت: در مجموع ۶میلیارد و۱۳۷میلیون تومان سهم اشتغال زایی شهرستان قاینات است .
وی گفت: ۶۵درصد اشتغال امداد توسط ۹بانک عامل و۳۵درصد باقی مانده توسط صندوق امداد ولایت پرداخت می شود.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره)استان با بیان این که در سال گذشته سهم شهرستان قاینات از محل اعتبارات اشتغال زایی صندوق امداد ۷۷۸میلیون تومان بوده است گفت:امسال این اعتبارات به ۲میلیارد و۱۰۰میلیون تومان افزایش یافته است وبا رشد ۱۷۴درصدی مواجه بوده است.
وی میزان اعتبارات اشتغال زایی شهرستان را در سال گذشته ۲میلیارد تومان ذکر کرد وگفت: امسال این میزان به ۴میلیارد تومان افزایش یافته است ودر مجموع با ۶میلیارد و۱۰۰میلیون تومان ۱۲۰درصد نسبت به سال قبل افزایش رشد منابع را داشته ایم .
سلم آبادی با اشاره به این که شهرستان قاینات در بین ۱۲اداره وابسته به کمیته امداد در جذب اعتبارات رتبه ۱۰را دارد گفت: خواهش ما از مسئولین بانکها این است که درارائه تسهیلات همکاری بیشتری داشته باشند.
وی به طرح های کار انگیزی،توان افزایی وخودکفایی در حوزه کمیته امداد اشاره کرد وگفت: دراجرای این طرح ها شهرستان قاینات به صورت میانگین رتبه ۱۰استانی را در بین ۱۲ اداره کمیته امداد استان دارد.
سلم آبادی طرح های کشاورزی،دامپروری،صنایع دستی وخدمات دهی را از دیگر طرح های اشتغال زایی مددجویان کمیته امداد برشمرد وگفت: دراین طرح ها نیز شهرستان قاینات ۴۸درصد اعتبارات را جذب کرده است.
وی میزان تعهد شهرستان در مهارت آموزی فنی وحرفه ای را ۱۲۳درصد ذکر کرد وگفت: به نسبت استان که این ضریب ۱۵۷درصد است شهرستان قاینات عقب است ورتبه ۷استان رادارد.
مدیر کل کمیته امداد خراسان جنوبی ادامه داد: در آموزش های کارآفرینی،حرفه آموزی دانش آموزی دبیرستانی وآموزش های پایداری توسعه شهرستان قاینات نیز میانگین خوبی ندارد .
سلم آبادی سهمیه کمیته امدادشهرستان قاین در مهارت آموزی درمحیط کارواقعی را ۱۵نفر ذکرکرد وگفت:تاکنون ۴نفر معرفی شده اند که قاینات در رتبه هفتم استان قراردارد.
وی بابیان این که ۹۱درصد اعتبارات بند”د”تبصره ۱۶ شهرستان قاینات به بانکها ابلاغ شده است گفت: امادرصد پرداختی بانکها بسیار کمتر از آمار معرفی شدگان بوده است
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره)در ادامه با اشاره به پرداخت وام های خودکفایی گفت:در ۸ماه امسال ۸۰۰نفر از مددجویان معیشتی بگیر وام دریافت کرده وخودکفا شده اند که سهم شهرستان قاینات ۶۲نفر بوده است.
وی گفت:در ۸ماهه امسال ۵۸۰تخته فرش به متراژ۲۳۸۰متر دراستان توسط مددجویان کمیته امداد بافته شده است که ۱میلیارد و۳۰۰میلیون تومان ارزش فرش ها بوده است وسهم شهرستان قاین ۶۳متر با ارزش۵۱میلیون تومان بوده است وقاینات رتبه ۸را دراین زمینه درسطح استان دارد.
وی به خرید نیسان با مشارکت صندوق کارآفرینی امید برای مددجویان اشاره کرد وگفت:۹۰دستگاه سهمیه استان بوده است که۱۱دستگاه سهم شهرستان قاین است وتاکنون و۷دستگاه نیسان تحویل متقاضیان شهرستان قاینات شده است .
سلم آبادی سهمیه کمیته امداد استان از نیروگاه خورشیدی را ۶۰دستگاه اعلام کرد وگفت: این طرح به صورت آزمایشی در حال اجراست وپس از آزمایش سهم شهرستان قاینات اعلام خواهد شد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا