سیاسی

۲۲ بهمن نشان می‌دهد انقلاب اسلامی شخصی نیست، بلکه یک جریان است

به گزارش نسیم قائن ، حجت‌الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی در خطبه‌های دوم نماز جمعه این هفته تهران، ‌اظهار کرد: ۲۲ بهمن نشان‌دهنده این است که انقلاب اسلامی، انقلابی شخصی نیست و یک جریان است.
وی ضمن تبریک سی و نهمین سالگرد پیروزی معجزه‌آسای انقلاب، به امام زمان، ملت همیشه در صحنه و ولی فقیه، گفت: در قرآن موضوع توجه به نعمت‌ها و روزهای الهی مورد تاکید است که از میان این نعمت‌ها می‌توان به نعمت معرفت و دیانت، عزت و استقلال، داشتن حکومت صالح و حاکم صالح، وحدت صفوف و استغنا و خودکفایی اشاره کرد که در پی انقلاب اسلامی هزاران نعمت و برکت با نفس رهبری و جوشش نور از خون شهدا نصیب این مملکت شد.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به شرایط قبل از انقلاب اسلامی در ایران، چنین توضیح داد: در آن زمان ایران کمتر از ۳۵ میلیون جمعیت داشت و روزانه شش میلیون بشکه بدون جنگ و شورش داخلی می‌فروخت، اما به جز کاخ‌نشینان و درباریان شرایط بهداشتی و رفاهی حتی برای شهروندان تهران فراهم نبود.
وی افزود: در زمان قبل از انقلاب ما ارتش داشتیم، اما بحرین که یکی از استان‌های کشورمان بود حتی بدون شلیک یک گلوله به دستور انگلیس از ایران جدا شد و فرمانده ارتش که شاه بود، جرات حرف زدن نداشت.
صدیقی بیان کرد: قبل از انقلاب مردم از نظر معیشت در شرایط سختی بودند و از نظر فرهنگی باور کردند که دین از این مملکت رفته است؛ چرا که در طول دوران حکومت پهلوی حتی یک نماز جمعه، جلسه تفسیر قرآن و دعا و مناجات در دانشگاه‌ها برگزار نمی‌شد. همچنین از نظر علمی اگر استعداد و نبوغی داشتیم بیرون می‌بردند و داخل مملکت ابتذال، فسق و فجور و مادی‌گرایی ترویج می‌شد.
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه در دوران قبل از انقلاب هم با دین و هم با علم مبارزه می‌شد، خاطرنشان کرد: از نظر استقلال نیز وضعیت خوبی نداشتیم و شاه نه تنها نوکر بلکه عبد بود، یعنی مالک وجود خودش نبود و عروسک به تمام معنایی بود که هر چه می‌گفتند عمل می‌کرد.
وی با اشاره به جلسه دیدار دیروز فرماندهان نیروی هوایی با مقام معظم رهبری، گفت: در این جلسه از پیشرفت‌های فناوری علمی و اعلام آمادگی کامل برای هر نوع بازدارندگی را شنیدیم که شبیه معجزه است.
صدیقی با بیان اینکه در حکومت ولایی، رهبری و امامت، جان مردم است و از مردم جدا نیست، تصریح کرد: انقلاب اسلامی در مقابل لیبرال دموکراسی غربی و نظام سوسیالیستی شرق ایستاد و جریان جدیدی با مدل فطری و دینی همراه با مبانی اسلامی را به عرصه آورد و بزرگ‌ترین دستاورد انقلاب این بود که مدل جدید حکومتی با مبنای علم، عدالت، اخلاق و قانون را مطرح کرد.
امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: ما بهتر از ولایت فقیه در زمان غیبت امام زمان، حکومتی در زیر این آسمان سراغ نداریم.
امام جمعه موقت تهران افزود: ‌انقلاب اسلامی پیروزی فرهنگی و مکتبی بود که آثار مادی آن استقلال، اقتدار نیروهای مسلح، تولد سپاه و پالایش نیروهای پاسدارمان بود و در نتیجه آن پیشرفت‌های دفاعی، موشکی، نانو، سلول‌های بنیادین و … را شاهد هستیم.
وی همچنین به معنویت جوانان کشور اشاره کرد و گفت: همانطور که حضرت آقا فرمودند مردم این کشور همان‌هایی هستند که ۲۲ بهمن را خلق کرده و در هشت سال دفاع مقدس در برابر قدرت اتمی شرق و غرب تمام قد ایستادند. اینها همان مردمی هستند که وقتی فتنه کور ۸۸ پیش آمد به میدان آمدند و بساط فتنه را برچیدند.
صدیقی با تاکید بر اینکه پیشرفت‌های بدست آمده همگی حاکی از آن است که ما می‌توانیم، تاکید کرد: آنچه که الان گرفتارش هستیم سوء مدیریت و غفلت است وگرنه مردم ما توانمند هستند و جوانان ما آنجا که برای خدا قیام می‌کنند با تعهد دینی و تحت فرمان نایب امام زمان، تهرانی‌ مقدم می‌شوند.
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه بساط دفاعی ما برآورده از نفس ولی فقیه ماست، تصریح کرد: شهید تهرانی‌مقدم سیاست‌زده نبود، یعنی برای رای کار نمی‌کرد بلکه برای دین و وجدان خود کار می‌کرد. همچنین دکتر کاظمی در موضوع سلول‌های بنیادی و شهید احمدی‌روشن و شهریاری در عرصه هسته‌ای همگی عناصر ولایی بودند که گوش به فرمان نایب امام زمان معجزه‌ها خلق کردند.
وی اضافه کرد: در مساله ماهواره‌ها هم نیروهای نماز شب خوان بسیجی معتقد به ولایت فقیه کمر همت بستند و ایران را سرافراز نمودند که این پیروزی‌های معجزه‌آسا همگی به فضل خدا و اعجاز قرآن بود و تجلی ولایت امیرالمومنین در غدیر به حساب می‌آید.
صدیقی با بیان اینکه ۲۲ بهمن نشان دهنده این است که انقلاب شخصی نیست بلکه یک جریان است، به ذکر خاطره‌ای از یکی از اسرای دوران دفاع مقدس در دست عراقی‌ها پس از رحلت امام (ره) پرداخت و گفت: این عزیز تعریف می‌کردند که بعد از رحلت امام در روزنامه‌ای بعثی چنین نوشته بودند که با آمدن یک رهبر جوان امید همکاری در دل‌هایشان روشن شده است، اما مدتی هم همان روزنامه بعثی نوشته بود معلوم شد که در ایران حکومت شخصی نیست بلکه جریان ولایت فقیه حاکم است و هر کس در این پست قرار گیرد در این جریان خواهد بود.
امام جمعه موقت تهران افزود: خدایی که امام را می‌برد در گنجینه خود کسی را ذخیره کرده است که وقتی در این مقام مستقر می‌شود، خامنه‌ای خمینی دیگر است.
وی در ادامه مردم را به توجه به پیروزی‌ها و تقویت احساس «ما می‌توانیم» در تمام ابعاد زندگی‌شان توصیه کرد و گفت: پیروزی‌های اخیر در برابر قدرت‌های مدعی و ظالم همگی نشان از توانایی‌های ما دارد.
صدیقی افزود: در عرصه‌های مختلف و توطئه‌های دشمنان از جمله در مساله لبنان، شمال عراق، توطئه‌های مشترک آمریکا و عربستان، اشغال عراق، مقاومت سوریه، داعش و … که دشمن فکر می‌کرد می‌تواند ما را به انزوا بکشاند به نتیجه نرسید و همه تیرهایشان حتی در آشوب‌های داخلی به سنگ خورد که همگی آنها به برکت اتحاد مردم و نور ولایت رهبری بود.
امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: اگر مسئولین از مردم یاد بگیرند و بدون تردید زیر پرچم ولایت دستور اقتصاد مقاومتی و رسیدگی به فقرا را عملی کنند این مملکت به زودی مشکلات اقتصادی را پشت سر می‌گذارد و در قله‌های پیروزی اقتصادی پرچم خود را نصب خواهد کرد.
وی همچنین در ادامه به شرایط سخت زاغه‌نشینان و طبقات متوسط و ضعیف جامعه اشاره کرد و گفت: مسئولان نباید خود را برتر از مردم ببینند و در قصرهای اشرافی‌شان بنشینند بلکه باید به میان مردم بیایند.
صدیقی همچنین به از جان گذشتگی ایثارگران و جانبازان و خانواده‌های شهدا اشاره کرد و گفت: این عزیزان آنقدر بزرگوار هستند که تا به حال من ندیده‌ام یک جانباز طلبکار باشد بلکه آنها همیشه به دنبال حفظ عزت و استقلال کشورمان هستند که باید به آنها سر بزنیم و نباید فراموش‌شان کنیم.
امام جمعه موقت تهران به شرایط سخت زندگی برای مردم آبسرد در اطراف دماوند اشاره کرد و گفت: مردم این منطقه گاز ندارند و در شرایط سختی زندگی می‌کنند حتی مردم منطقه تهرانسر تهران نیز از نعمت داشتن گاز محروم هستند که همه اینها باید مدنظر مسئولان قرار گیرد و جلوتر از ما مشکلات مردم را رصد کرده و به داد آنها برسند.
وی در پایان خطبه‌های دوم گفت: ‌اطمینان دارم امسال همانطور که رهبری فرمودند به کوری چشم همه دشمنان ۲۲ بهمن حماسه دیگری خواهد بود و چه خوب است که مردم با وضو و به عنوان عبادت به شکر ۴۰ ساله شدن انقلاب در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کنند.
صدیقی با اشاره به اینکه انقلاب ما در آستانه ۴۰ سالگی است و ریشه‌هایش محکم و ماندگار شده است، تصریح کرد: دشمن تمام تلاش خود را به کار بست تا انقلاب به چهل سالگی نرسد؛ چرا که از نظر عرفانی و تاریخی چهل سالگی و چله شدن مساله‌ای خاص و دارای فلسفه است پس باید این روزها را قدر بدانیم و روزه شکر، نماز شکرانه و سجده شکر به جای آوریم.
به گزارش ایسنا، امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های اول نماز جمعه این هفته تهران ضمن دعوت نمازگزاران به تقوا، تاکید کرد: تقوا ذخیره معاد و وسیله نجات است و یکی از میدان‌های پرچمداری تقوا، پرهیز از گناهان است.
وی با تاکید بر دوری از حرام‌خواری و بی‌بند و باری، خاطرنشان کرد: امانت دین مردم مهم‌ترین مسئولیت بر دوش مسئولان است و هر گناهی در جامعه سر بزند مسئولین پاسخگوی این گناهان در روز قیامت خواهند بود.
صدیقی با بیان اینکه حرام‌خواری چیزی نیست که بتوان از کنار آن بی‌تفاوت گذشت،‌ افزود: حرام لقمگی در نطفه اثر می‌گذارد و باعث قساوت قلب می‌شود.
امام جمعه موقت تهران در ادامه با اشاره به اینکه افضل مجاهدت‌ها، عفت بطن و عفت فرج است، توضیح داد: عفت بطن به معنای عفت شکم است یعنی اقتصاد حرام نباشد و در این زمینه مسئولین فرهنگی و رسانه ملی باید هشدارهای لازم را بدهند و اگر می‌خواهیم جامعه‌ای سالم و حلال‌خور داشته باشیم باید همه مجاری نظام اداری، قضایی و تقنینی از مجاری حلال به مسئولیت رسیده باشند چون اگر کسی با پول حرام در مسندی قرار گرفته باشد نمی‌توانیم از آن توقع داشته باشیم که مروج حلال‌خوری باشد.
وی اضافه کرد: رسانه‌ها باید بازاری‌های کم سن و سال ما را به اهمیت پرداخت خمس، شدت حرمت ربا، رعایت انصاف در معامله، حرمت احتکار و ایجاد بازار سیاه متذکر شوند که اینها گناهان اقتصادی است و ده‌ها فساد در کنار آن وجود دارد که از آن جمله آن می‌توان به رشوه اشاره کرد که از معصیت عبور می‌کند و به کفر می‌رسد.
صدیقی به توضیح عفت فرج به معنای پاکدامنی پرداخت و گفت: خدا نکند مسئولان ما قلقلک شوند برای راضی کردن عده‌ای، ‌ایجاد وسوسه کنند و بخواهند جامعه به سمت ولنگاری و ‌تسامح در رعایت مسائل جنسی برود و همه اینها خطراتی است که امام جمعه مکلف به تذکر دادن آنهاست.
امام جمعه موقت تهران در ادامه نیز به بیان پیام‌های سوره مبارکه حمد پرداخت و گفت: آنچه خدا را از مسئولین راضی می‌کند به داد مردم رسیدن است و با توجه به این همه بیکار و گرفتار و شرایط سخت زندگی در اطراف شهرها، برای مردم خوب است که گاهی مسئولین سری به آنها بزنند و به داد گرفتاران برسند.
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا