سیاسی

۲۲آذرنقطه عطف بزرگی در تاریخ قاینات است/ عدم برگزاری یک برنامه خاص در روز شهرستان

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی و باتبریک ولادت باسعادت امام حسن عسکری(ع) ،ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات بسیار خوب نیروهای انتظامی و دادستان شهرستان قاینات گفت: احساس من این بود که وقتی کسی از بیرون به شهر نگاه می کند فکر می کردند این شهر مسئولی ندارد و وقتی که کاسه صبر ما لبریز شد تذکراتی هم از تریبون نماز جمعه داده شد.
وی با بیان این که من بارها دربین دانشجویان بیان داشته ام که وقتی وارد شهرقاین می شوید با پوشش و فرهنگ شهرخودتان وارد شهر ما شده اید در حالی که این فرهنگ ما نیست و اگر می خواستید با فرهنگ ما باشید اکثر شما باید چادری می شدید.
امام جمعه قاین ادامه داد:من گلایه دانشجویان را نیز به مردم می رسانم که ما فکر نکنیم هر خانمی که دارای حجاب کامل نباشد دچار ناهنجاری اجتماعی است. همین دانشجویان در کلاس و دفتر از رفتار ناخوشایندی که نسبت به آنها می شود گلایه مند هستند. لذا باید خیلی توجه داشته باشیم. البته اینها هم خیلی کم است. لذا هر دو باید ملاحظه دین را داشته باشید هم میزبانان محترم و هم میهمانان عزیز.
وی به موضوع گرامیداشت ۲۲ آذر ،روز شهرستان قاینات نیز اشاره کرد و گفت: هر شهرستانی یکی از روزهای مهم شهرخودشان را که نقطه عطفی برایشان به حساب می آید به عنوان روز شهرستان نامگذاری کره اند وهرسال به مناسبت گرامیداشت آن روز برنامه هایی را اجرا می کنند.
حجت الاسلام رحمانی ادامه داد:امسال برای گرامیداشت روز ۲۲ آذر که نقطه عطفی در تاریخ شهرستان قاینات است برنامه خاصی برگزار نشد وهیج اقدام انقلابی صورت نگرفت.
خطیب جمعه قاین با بیان این که باید افرادی که این حرکت انقلابی را در سال۵۷ در شهرستان قاینات داشته اند وحتی برخی شهید و برخی تا پای اعدام هم پیش رفته اند شناسایی و از آنها دعوت شود تا به بیان خاطرات خود بپردازند.
وی گفت: باوجود این که پیشنهاداتی در جهت شناسایی علمای دوران انقلاب و نوشتن شرح حال آنها داده شده است اما هنوز اقدامی صورت نگرفته است .
وی تاکید کرد روز ۲۲آذر روز خاصی برای قاینات است وباید توجه ویژه به این روز داشته باشید.
امام جمعه قاین در خطبه اول نماز جمعه به موضوع صله رحم نیز اشاره کرد و گفت: یکی از موضوعات مهمی که اسلام بر آن تاکید دارد صله رحم است و باید مورد توجه قرار گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا