سیاسی

۲۰ کیلومتر از محور بیرجند- قاین تا اردیبهشت سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش نسیم قائن ، خیراله خادمی روز گذشته در سفر به خراسان جنوبی از محور بیرجند- قاین به عنوان اولین پروژه با روسازی بتنی بازدید کرد گفت: این بازدید به منظور بررسی‌ وضعیت این نوع از روسازی که مدت دو سال در این محور زیر عبور ترافیک قرار دارد صورت گرفته است تا نقاط قوت و ضعف آن شناسایی و تجربه‌ آن در پروژه‌های بعدی مورد استفاده قرار گیرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی احداث باند دوم محور بیرجند- قاین را یکی از اولویت‌های شرکت در حوزه راهسازی برشمرد و افزود: این محور بخشی از کریدور سراسری جنوب- شمال شرق کشور است و بندر چابهار را از طریق زاهدان و بیرجند به مشهد مقدس و کشورهای آسیای میانه متصل می‌کند.
وی ادامه داد: این محور ۱۰۰ کیلومتر طول دارد و هم ‌اکنون ۵۰ کیلومتر از این مسیر به صورت چهارخطه زیر عبور ترافیک قرار دارد.
خادمی تصریح کرد: بخش‌های باقیمانده پروژه با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد در حال اجرا است و با توجه به اهمیت این محور در ترانزیت کالا و مسافر مقرر شد ۵۰ کیلومتر باقیمانده در دولت دوازدهم تکمیل شود که از این میزان ۲۰ کیلومتر تا پایان امسال و اردبیهشت سال ۱۳۹۹ به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی همچنین در شرکت ریبار حضور یافت و با تشکیل جلسه ای در جریان مشکلات شرکت های راهسازی در جاده قاین – بیرجند قرار گرفت.
خیراله خادمی دراین جلسه از آغاز عملیات اجرایی راه‌آهن بیرجند- قاین خبر داد و گفت:‌ این مسیر ریلی در راستای توسعه کریدور ریلی شرق کشور و گسترش شبکه سراسری راه‌آهن به مناطق محروم احداث می‌شود. و در رونق اقتصاد و توسعه استان بسیار موثر خواهد بود
وی اعتبار مورد نیاز برای اجرای این پروژه را ۹۰۰ میلیارد ریال اعلام و عنوان کرد: به منظور ساخت این مسیر ریلی به طول ۳۲ کیلومتر، میزان یک میلیون و ۸۷۷ هزار متر مکعب خاکبرداری، ۶۳۱ هزار متر مکعب خاکریزی، ۵۰۵ تن آرماتوربندی، ۴۴ هزار متر مکعب بتن‌ریزی و ۶۷ هزار متر مربع قالب بندی صورت می‌گیرد.
خادمی درادامه با بیان این که راه آهن بیرجند – قاین- گناباد از سمت یونسی به سمت قاین درحال اجراست گفت: خوشبختانه مسیر دوم این پروژه از سمت بیرجند به قاین نیز اجرا خواهد شد.
وی درادامه به پروژه قاین بیرجند نیز اشاره کرد وگفت: طبق آماری که از اداره کل راه و شهرسازی داشته ایم ۲ هزار کیلومتر طرح در سطح استان داریم که در همین مدت ۳ ساله دراستان ۳۴۲ کیلومتر زیر بار ترافیک رفته است وقریب به ۴۵۰ کیلومتر در حال اجراست .
خادمی ادامه داد: میزان اعتباراتی که برای این کریدرو در سال جاری را ۱۲۴میلیارد ذکر کرد و گفت: این میزان اعتبار نسبت به سال گذشته افزایش بسیار بالایی داشته است.
کریمی فرماندار قاین دراین جلسه ضمن تقدیر و تشکر از پیمانکارانی که برای تکمیل این پروژه اقدامات بسیار خوبی تا کنون انجام داده اند اظهارکرد: قطع یقین وقتی اعتبار در دست شرکت باشد روند کاراز پیشرفت بیشتری برخوردار خواهد بود.
وی به بدهی کارگران شرکت اویول و ریبار اشاره کرد و گفت:شرکت ریبار با ۴ ماه عقب ماندگی به میزان ۷۰۰ میلیون و شرکت اویول با ۱۱ ما عقب ماندگی حقوق کارگران به میزان ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان مواجه است و قطعا اگر دولت به این شرکتها کمک کند هم پیشرفت کار بهتر خواهد بود و هم از میزان نارضایتی کارگران کاسته خواهد شد.
در ادامه فلاحتی نماینده قاینات و زیرکوه نیز با بیان این که احداث راه آهن تز خواسته های دو دهه مردم ما بود و این موضوع هم با حضور مسئولین کشوری کلنگ زنی شد به محور قاین بیرجند اشاره کرد و گفت: آقای نوبخت در سفری که چندی قبل به استان داشتند برای این پروژه ۹۰ میلیارد مصوب کردند واگر همین اعتبارات تخصیص می یافت قطع به یقین پروژه با پیشرفت بسیار خوبی مواجه می شد.
.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا