سیاسی

۱۹کیلومتر جاده بیرجند قاین ایمنی بزرگراه را ندارند

به گزارش نسیم قائن ، سرهنگ حسین رضایی رئیس پلیس راه خراسان جنوبی در نشست خبری، اظهارکرد: از ابتدای امسال یک هزار و ۱۷۱ فقره تصادف در جاده های استان رخ داده که یک هزار و ۴۸۸ نفر مجروح و ۱۱۲ نفر هم فوت شده اند.
وی افزود: هم چنین در این مدت، فوتی های تصادفات دو درصد کاهش و مجروحان ۲۶درصد افزایش داشته است که در مجموع تصادفات استان ۲۶درصد افزایش داشته است.
رییس پلیس راه خراسان جنوبی گفت:۶۳ درصد تصادفات جاده ای مربوط به سواری ها و ۱۶درصد مربوط به موتور سیکلت ها بوده است.
رضایی خاطرنشان کرد: ۶۱ درصد تصادفات جاده ای در ۳۹کیلومتری ورودی شهرها رخ داده است.
وی گفت: عدم توجه به جلو علت ۳۲درصد و تخطی از سرعت مطمئنه ۲۲درصد علت تصادفات بوده است.
رئیس پلیس راه خراسان جنوبی یادآورشد: واژگونی خودروها در سطح جاده ها ۴۶ درصد بوده که ۱۰درصد افزایش دارد، هم چنین واژگونی موتورسیکلت ۱۹درصد بوده که کاهش داشته است.
رضایی گفت: میزان فوتی ها در جاده های روستایی استان ۳۸درصد کاهش و مجروحین این محورها ۱۳درصد افزایش داشته است.
وی گفت: در خراسان جنوبی ۱۵۳ نقطه مستعد تصادف و ۴۶ نقطه حادثه خیز وجود دارد که از این تعداد ۲۷ نقطه اولویت یک استان است که برای آن شناسنامه تشکیل شده است که اولویت رفع نفاط حادثه خیز است.
رضایی بیان کرد: ۴۸۴ تست سلامت از رانندگان برون شهری انجام شده و ۶۴ جلد گواهینامه به دلیل بالا بودن نمره منفی از حد نصاب ضبط شده است.
رئیس پلیس راه خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال ۲۷۷هزار و ۵۵۰ فقره قبض جریمه برای رانندگان متخلف صادر شده است.
رضایی بیان کرد: ۹۵ درصد تصادفات به علت خطای انسانی، سه درصد راه و دو درصد به علت مشکلات خودرو بوده است.
وی اضافه کرد: هم چنین در ۴۱ درصد حوادث فوتی، نقص راه یکی از دلایل تصادفات بوده است.
رئیس پلیس راه خراسان جنوبی با بیان اینکه متوفیان موتورسیکلت در استان، ۱۳نفر بوده اند، یادآورشد: ۸۸درصد رانندگان کلاه ایمنی نداشتند.
رضابی گفت: ۲۸درصد متوفیان تصادفات جاده ای مربوط به سواری پراید بوده اند.
وی اظهارکرد: از ابتدای مهرماه امسال تاکنون ۱۱۳فقره تصادف رخ داده که۱۶فقره جرحی بوده ۱۵۶نفر مجروح شده و ۱۲ نفر متوفا شده اند.
رئیس پلیس راه خراسان جنوبی گفت: یک سیستم وی ام اس در ورودی جاده بیرجند قاین نصب شده که کامیون هایی که بارنامه مجاز دریافت نکرده باشند را هوشمند جریمه می کند.
رضایی افزود: هم چنین ۱۰جانمایی برای ثبت این سیستم در دیگر نقاط استان شناسایی شده که باید نسبت به نصب این سیستم اقدام شود.
وی اظهارکرد: ۱۹کیلومتر جاده بیرجند قاین علی رغم افتتاح از نظر ایمنی شرایط بزرگراه را ندارد، ۱۷کیلومتر جاده دیهوک راهور زیر بار ترافیک رفته است.
خاورستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا