سیاسی

۱۸۷ هکتار از اراضی پادگان قاین به مالکین واگذار می شود

به گزارش نسیم قائن ، جلسه بررسی مسائل پادگان قاین با حضور سرهنگ امیری راد مسئول هیأت اجرایی نوسازی پادگان های آجا در استان خراسان جنوبی در محل فرمانداری قاین برگزار شد .
براتی معاون سیاسی اجتماعی فرماندار قاین در این جلسه اظهارکرد: با توجه به این که چندین سال است که زمین پادگان واگذار شده است اما زمین ها معارضینی داشت که مشکل اکثر معارضین بر طرف و یکی از معارضین نیز منتظر حکم قضایی است و ما هم امیدواریم که با همکاری مردم و مسئولین و به خصوص مسئولین ارتش هرچه سریعتر شاهد استقرار نیرو در پادگان باشیم.
وی با بیان این که در زمان اجرای طرح پادگان حدود ۶۰۰ هکتار زمین به ارتش واگذار شده است گفت: درحال حاضر و بر اساس اعلام ارتش ،۱۸۷ هکتار از زمین هایی که توسط اهالی قاینات در جهت احداث پادگان اهدا شده بود مورد نیاز ارتش نیست و طی چند روز آینده تعیین تکلیف و سیم های خاردار از این اراضی جمع آوری می شود و زمین ها به مردم بازگشت داده خواهد شد .
سرهنگ امیری راد مسئول هیأت اجرایی نوسازی پادگان های آجا در استان خراسان جنوبی در این جلسه با بیان این که در آخرین جلساتی که برای پیگیری مشکلات پادگان قاین داشته ایم قرار شد یک سری اقداماتی از سوی شورای شهرومسئولین شهرستان برای معارضین صورت گیرد که هنوز اقدامی انجام نشده است.
وی گفت: نیروهای ما درحال حاضر آماده جمع آوری سیم های خاردار برای آزاد سازی ۱۸۷ هکتار هستند اما شهرستان در خصوص بندهای صورت جلسه ای که موجود است هیچ اقدامی نداشته اند.
قرائی رئیس شورای شهر قاین در این جلسه با بیان این که شورا ی شهر تاکنون اقدامات خوبی را انجام داده است و بعد از چندین سال حال باید این پادگان جمع می شد نه این هنوز دغدغه داشته باشیم که آیا ارتش در قاین مستقر خواهد شد یا نه ؟گفت: باید یک تصمیم جدی و واحدی گرفته شود واگر این اتفاق بیفتد که ارتش نیرو مستقر کند ما نهایت همکاری را خواهیم داشت اما اگر خواسته باشد با این روال پیش رود حاضر نیستیم که کوچکترین هزینه ای را دراین منطقه داشته باشیم.
قرائی ادامه داد مردم هنوز چشم به راه پادگان هستندو امید وار بودند که با استقرار ارتش حداقل ،بازار و کسب و کار آنها رونق بگیرد اما هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است.
اگر چه این جلسه به عنوان جلسه جمع بندی مشکلات پادگان غدیر قاین برگزار شده بود اما نتیجه نهایی فعلا حاصل نشد و فقط بر جمع آوری سیم های خاردار ۱۸۷ هکتار از اراضی پادگان و تحویل آن به صاحبانش تاکید شد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا