سیاسی

۱۵۴پروژه در هفته دولت در قاین کلنگ زنی وافتتاح می شود

به گزارش نسیم قائن ، کهن ترابی فرماندار قاین در نشست خبری که با حضور معاونین،خبرنگاران، اصحاب رسانه و مطبوعات شهرستان قاینات در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، ضمن تبریک میلاد حضرت علی بن موسی الرضا(ع)، اظهار داشت: در هفته دولت سال جاری ۱۵۴ پروژه با اعتباری بالغ بر ۴۴۰ میلیارد ریال در شهرستان قاینات در بخش های کشاورزی، مسکن، راه، تامین آب شرب، آبرسانی، تامین برق، بهداشت و درمان، گازرسانی، صنعت و معدن، شهرداری ها و دهیاری ها افتتاح و کلنگ زنی خواهد شد که در این راستا ۴۱۹۹۹ خانوار از خدمات مربوطه بهره مند خواهند شد.
وی افزود: در حوزه راه و شهرسازی ۵ پروژه با اعتبار هزینه شده بالغ بر ۹۸ میلیارد ریال که روشنایی ورودی قاین با اعتبار بالغ بر ۵ میلیارد ریال و روکش آسفالت محور قاین – زیرکوه به طول ۱۶ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال می باشد .
وی سایر پروژه های حوزه راه و شهرسازی را احداث باند دوم محور قاین- زیرکوه به طول ۷ کیلومتر از روستای اسفشاد به سمت زیرکوه با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال، احداث راه روستایی چاه گل آباد از توابع بخش سده به طول ۶.۵ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال و راه روستایی کرشک از توابع بخش سده به طول ۲ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد ریال ذکرکرد.
فرماندارقاین اهم پروژه های حوزه جهاد کشاورزی و منابع طبیعی را بیش از ۳۵ پروژه با اعتبار هزینه شده بالغ بر ۲۳ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: احداث استخر پرورش ماهی قزل آلا شرکت سهامی زراعی خضری با سرمایه گذاری به مبلغ ۲ میلیارد ریال و با اشتغال زایی مستقیم و غیر مستقیم برای ۶۴ نفر، پروژه احیاء و مرمت قنوات به تعداد ۲ رشته قنات در شهرستان و احداث کانال انتقال آب در سطح شهرستان با اعتباری بالغ بر ۱۶ میلیارد ریال و تکمیل و تجهیز گلخانه های سطح شهرستان با اعتباری بالغ بر ۵/۳ میلیارد ریال از دیگر پروژه های افتتاحی در بخش کشاورزی می باشد.
در حوزه منابع طبیعی اجرای طرح های خاص بیابانزدایی (نهالکاری ۵۹ هکتار) و مدیریت مرتع با اعتباری بالغ بر ۱ میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید.
رییس ستاد بزرگداشت هفته دولت شهرستان قاینات پروژه های حوزه بهداشت و درمان را تعداد ۴ پروژه با اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد و سیصدو ده میلیون ریال عنوان کرد و گفت: راه اندازی مرکز بهداشتی روستای مهدی آباد در بخش مرکزی با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد و نهصد میلیون ریال از پروژه های شاخص این حوزه می باشد.
پروژه احداث خانه بهداشت روستای خونیک در بخش مرکزی با اعتباری بالغ بر ۶۵۰ میلیون ریال،حصار کشی و محوطه سازی مرکز بهداشتی شماره ۳ شهر قاین با اعتباری بالغ بر ۱ میلیارد و چهارصد و پنجاه میلیون ریال و اجرای دو واحد پانسیون مرکز بهداشتی خضری با اعتباری بالغ بر ۱ میلیارد و سیصد و ده میلیون ریال از دیگر پروژه های بخش بهداشت ودرمان قاین در هفته دولت است.
کهن ترابی فرماندار شهرستان قاینات دیگر پروژه ها را در بخش های مخلف به شرح ذیل اعلام کرد و بیان داشت: در حوزه آب و فاضلاب روستایی تعداد ۲ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال که کلنگ زنی پروژه آبرسانی به روستاهای دره باز و شندان عرب با ۱۶ کیلومتر لوله گذاری مسیر خط انتقال و شبکه توزیع و احداث مخزن ذخیره آب ۲۶۰ مترمکعب با اعتباری به مبلغ ۱۴ میلیارد ریال که در صورت تامین اعتبار لازم پروژه عملیاتی خواهد شد و ۱۵۶خانوار از نعمت آب شرب بهرمند خواهند شدکه علاوه بر این، پروژه آبرسانی مجتمع محمدآباد پسکوه در بخش سده با اعتباری بالغ بر ۱ میلیارد ریال آماده بهره برداری می باشد.
در حوزه آب و فاضلاب شهری ۳ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۷ میلیارد ریال که تکمیل خط انتقال آب شهر قاین با اعتباری بالغ بر ۱۶ میلیارد ریال از پروژه های شاخص این حوزه است.
در این بخش پروژه آبرسانی به مسکن مهر شهر قاین و دانشکده قرآنی با اعتباری بالغ بر ۷۲۰ میلیون ریال آماده افتتاح و بهره برداری خواهدشد..
در حوزه صنعت و معدن تعداد ۲ پروژه با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال که پروژه نورد فولاد با اعتبار هزینه شده ۴۰ میلیارد ریال و طرح توسعه شرکت بنه سبز با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال از پروژه های شاخص این حوزه خواهدبود.
در حوزه انرژی تعداد ۱۲ پروژه با اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد ریال که بهینه سازی برق روستای کرغند با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و سیصد میلیون ریال از پروژه های شاخص آماده افتتاح در این حوزه می باشد. همچنین احداث شبکه جدید برق روستاهای اسفشاد و ۳۵ واحدی شاهیک با اعتباری بالغ بر ۱ میلیارد ریال آماده بهره برداری می باشد.
در بخش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تعداد ۸ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد و پانصد میلیون ریال که زیرسازی و آسفالت معابر از پروژه های شاخص برای بهره برداری می باشد.
در حوزه امور کتابخانه های عمومی شهرستان ۱ پروژه با اعتبار ۳۸۵ میلیون ریال که بهره برداری از کتابخانه عمومی روستای اسفشاد می باشد.
در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تعداد ۳ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱ میلیارد و نهصد میلیون ریال که احداث آلاچیق و زیبا سازی منطقه نمونه گردشگری بوذرجمهر با اعتبار هزینه شده به مبلغ ۱ میلیارد ریال از پروژه های شاخص این حوزه به بهره برداری خواهد رسید.
دانشگاه بزرگمهر قاینات تعداد ۵ پروژه با اعتباری بالغ بر ۵۹ میلیارد ریال که افتتاح کتابخانه مرکزی دانشگاه با اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد ریال از پروژه های شاخص به بهره برداری خواهد رسید.
همچنین پروژه های احداث سوله ورزشی دانشگاه با اعتبار ۹ میلیارد ریال و احداث مسجد و آمفی تئاتر با اعتباری بالغ بر میلیارد ریال کلنگ زنی خواهد شد تا در آینده نزدیک شاهد بهره برداری آن باشیم.
در حوزه گازرسانی، پروژه گاز رسانی به ۹ روستای شهرستان (کرغند- خشکان- فضل آباد- گزنشک- کلاته سری- نوغاب پسکوه- شندان عرب- خنج و ابوالخیری) با اعتباری بالغ بر ۱۰۵ میلیارد و هشتصد میلیون ریال با اجرای ۷۹ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع ، احداث و نصب ۲ ایستگاه تقلیل فشار درون شهری، احداث و نصب یک ایستگاه حفاظت کاتدیک و نصب ۱۸۰۰ انشعاب آماده بهره برداری می باشد و ۲۰۲۰ خانوار از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.
در حوزه شهرداری های شهرستان ۲۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۸ میلیارد ریال که از پروژه های شاخص شهرداری قاین احداث آمفی تئاتر روباز در منطقه گردشگری بوذرجمهر و اجرای جدول گذاری و آسفالت معابر سطح شهر و نیز اجرای کانال های جمع آوری آبهای سطحی با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد ریال هفتصد و نود و چهار میلیون ریال آماده بهره برداری می باشد.
همچنین پروژه احداث میدان ورودی شهر خضری دشت بیاض با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد ریال از پروژه های شاخص شهرداری خضری دشت بیاض کلنگ زنی خواهد شد.
در حوزه پروژه های دهیاری هادر بخش مرکزی ۱۹ پروژه با اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد و صد میلیون ریال که شامل احداث پارک ،زمین ورزشی ، سرویس بهداشتی ، ساختمان دهیاری و اجرای سنگ فرش معابر از پروژه های شاخص می باشد.
در بخش نیمبلوک ۲۲ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ششصدو بیست میلیون ریال که شامل احداث ساختمان دهیاری ، مسجد ، غسالخانه و اجرای معابر، حصار کشی و فاضلاب از پروژه های شاخص می باشد.
و پروژه های دهیاری ها در بخش سده ۱۳ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ششصد میلیون ریال شامل حصار کشی آرامستان ، احداث پارک، مجتمع فرهنگی و سرویس بهداشتی از پروژه های شاخص می باشد.
فرماندار در پایان تصریح کرد: کل اعتبارات شهرستان در ۲۶ فصل، ۶۳ برنامه و بین ۴۶ دستگاه اجرایی شهرستان برای ۲۳۹ پروژه توزیع شده است که در سال جاری ۹ پروژه جدید با اعتباری بالغ بر ۱۴ میلیارد و صد میلیون ریال تعریف شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا