سیاسی

۱۳۰۳خانواده تحت پوشش انجمن حمایت از خانواده زندانیان خراسان جنوبی هستند

به گزارش نسیم قائن ، کهن ترابی فرماندار قاین در جلسه انجمن حمایت از زندانیان قاین اظهارداشت:بحثی که در خصوص وظایف و رسالت مهم انجمن حمایت از زندانیان مطرح هست؛ این است که به هر دلیلی که سرپرست خانواده زندانی شد، مسئولین مربوطه بایستی دقت و توجه داشته باشند که در این راستا، خانواده زندانی به دلیل مسائل و مشکلات اقتصادی و غیره ،بیشتر در معرض آسیب های اجتماعی قرار می گیرد.
فرماندار در ادامه تصریح کرد: در شرایط کنونی بسیاری از مردم و خانواده ها به دلیل بیکاری با مسائل و مشکلات اقتصادی و معیشتی در سطح شهرستان مواجه هستند که این امر خود بستر و زمینه بروز آسیب های اجتماعی را فراهم می نماید. لذا توجه به توانمند سازی زندانیان و خانواده های آنان، نقش بسیار مهمی در کاهش آسیب های اجتماعی خواهد داشت.
وی در رابطه باحمایت از خانواده های نیازمند زندانی، بایستی از ظرفیت نهاد ها، خیرین، سمن ها استفاده شود و همچنین سمت و سوی وقف را به اینگونه امور عام المنفعه هدایت نمود. زیرا در این راستا دستگاه های حاکمیتی تسهیل کننده امور هستند و باید از ظرفیت های مختلف در جهت کمک به خانواده های نیازمند زندانی استفاده نمود.
رحیمی دادستان شهرستان قاین ضمن تبریک هفته دولت به همه خدمتگزاران دولت و با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و ارائه برنامه ها و راهبرد های انجمن در سال جاری، خاطرنشان کرد؛ تمام تلاش مجموعه انجمن حمایت از زندانیان بر این است که مشکلات کمتری متوجه خانواده ها بشود و فرزندی به دلیل مشکلات مختلف از تحصیل باز نماند.
معاون مدیرکل زندان های استان در این جلسه گفت: کسانی که به هر دلیلی وارد زندان می‌شوند از دید ما مطرود از جامعه نیستند و قابلیت بازگشت به جامعه را دارند و ما در سازمان زندان‌ها این تلاش را انجام می‌دهیم، ولی بخش دیگر این چرخه مربوط به خانواده زندانیان است که در واقع به صورت ناخواسته گرفتار شده‌اند
هاشم افزود:در کل استان ۱۳۰۳ خانوار با جمعیتی بالغ بر ۲۶۶۴ نفر تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان هستند که از این تعداد ۲۲۰ خانوار مربوط به انجمن حمایت از زندانیان شهرستان قاینات است.
وی بیان داشت: ۴۹درصد فرزندان زندانیان دختر و۵۱درصد فرزندان زندانیان تحت حمایت پسر هستند .
هاشمی بیان داشت: ۳۸درصد خانواده های زندانیان تحت پوشش ما سابقه دارهستن واز همسران تحت پوشش نیز ۶۶درصدکم سواد ویا بی سواد هستند واین موضوع رابطه تنگاتنگی بین جرم وجنایت دارد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا