سیاسی

۱۱۹۷پروژه با اعتباری بالغ بر۴۲۳میلیارتومان دستاورد دولت یازدهم در قاینات

به گزارش نسیم قائن ، فرماندار وشورای اداری شهرستان قاینات در اولین روز از هفته دولت با امام جمعه شهرقاین دیدار کردند.
دراین جلسه کهن ترابی با اارائه گزارشی بیان داشت: از ابتدای حضورم در منصب فرماندار شهرستان بارها اعلام کرده ام که توجه به فرهنگ درامر توسعه بسیار مهم است وجلسات متعددی با دستگاههای فرهنگی شهرستان داشته ایم ودراین جلسات ودر سایر جلسات دیگر بیان داشته ایم که اگر نتوانیم فرهنگ سازی کنیم توسعه محقق نخواهد شد .
وی افزود: در طی این سه سال گذشته به حوزه فرهنگ به صورت کارشناسی وبا حفظ ارزشهای اسلامی وسنتی مردم منطقه توجه شده است
درزمینه اعتبارات فرهنگی هرساله شاهد رشد اعتبارات قابل ملاحظه ای بوده ایم ومشارکت مردم هم در زمینه های فرهنگی بسیار خوب بوده است.
وی با اشاره به مشارکت بالای مردم در طی سه سال گذشته با تشکیل سمن های مردم نهاد وفعال کردن آنها گفت: در بحث سمن ها شهرستان قاینات رتبه اول را در سطح استان دارد
کهن ترابی اظهارداشت: قاینات سرشار از نیروهای مستعد وتوانمندی است ودر حوزه بانوان نیز شاهد فعالیت های اجتماعی وفرهنگی وورزشی بسیار خوبی از بانوان درطی این چند سال بوده ایم .
فرماندار قاین بابیان این که در طی این مدت شاهد برطرف شدن بسیاری از اختلافات روستائیان ومناطق مختلف بوده ایم گفت:تلاش ما این بوده است که همدلی دربین آحاد جامعه صورت گیرد.
وی افزود: برخی نمی خواهند شهرقاین را باثبات وهمدل ببینندوجنگ روانی راه می اندازند اما تلاش ما این بوده است که بین شهر وروستا.وبین نخبگان وبین دستگاههای اجرایی ثبات واتحاد برقرار باشد.
کهن ترابی درادامه اظهارداشت: در طول سه سال اخیر توجه به کار کارشناسی شده وعقلانیت در همه امور دردستور کار مابوده است ویکی از درخواستهای ما از مسئولین کادر سازی اداری بوده است که در صورت تغییر در سیستم مدیریتی وجابه جایی مدیران دچار قحط الرجال سیاسی نشویم.
وی گفت: فضای انتقاد ونقدرا در شهرستان بازکردیم وبا وجود نقد های زیادی که داشتیم ودر تیرس توپ خانه هابودیم اما دراین زمینه ها اجازه دادیم تا آزادانه نقدی صورت گیرد واین را در عمل هم نشان دادیم وهیچ گاه بسیاری از تهمت ها را هم پیگیری قضایی نکردیم چرا که اعتقاد داریم در نقادی است که کار به بهترین وجه انجام می شود.
فرماندار در خصوص دهگردشی هایی صورت گرفته نیز گفت: در طول این سه سال علی رغم این که می گفتند دولت به مردم توجه ندارد این گونه نبوده است چرا که بیشترین دهگردشی هارا به روستاهای شهرستان قاینات در بخش های مختلف داشتیم وبیشتر دهگردشی های ما یا به علت افتتاحیه ها ویا سخنرانی در بین مردم وشنیدن مشکلات مردم بوده است .
کهن ترابی درادامه به تعداد پروژه های دولت یازدهم در شهرستان قاینات گفت: از ابتدای دولت یازدهم ۱۱۹۷پروژه با اعتباری بالغ بر ۴۲۳میلیاردتومان در شهرستان داشته ایم که ازاین تعداد ۹۰۰پروژه شهرستان با ۲۳۸میلیاردتومان اعتبار از هفته دولت ۱۳۹۳که فرماندار شهرستان بوده ایم تاکنون بوده است.
فرماندار تصریح کرد؛در تقسیم بودجه ها اولویت سنجی ونیازسنجی انجام شده است ونگاه ما یک نگاه جامع وفراگیر به شهرستان بوده است
در حوزه های روستایی با هدف ماندگاری جمعیت توجه ویژه ای شده است ودر طی سه سال گذشته بیشترین اعتبارات ما به حوزه آب روستایی،جاده وبخش بهداشت ودرمان شهرستان بوده است
وی در پایان با ابراز رضایت از عملکردهمه مدیران شهرستان گفت: از عملکرد همه مدیران دفاع می کنم واگرچه نقایصی هم بوده است اما در کل از عملکرد مدیران خود راضی هستم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا