سیاسی

۱۰۷ روستای بالای ۲۰ خانوار خراسان جنوبی مجوز دهیاری اخذ کردند

به گزارش نسیم قائن ، وجه‌الله خدمتگزار بعد از ظهر امروز در بازدید از روستاهای خراسان جنوبی، اظهار داشت: با توجه به قانون تأسیس دهیاری‌های خودکفا در روستاهای کشور، به وزارت کشور اجازه داده شده سازمانی به نام دهیاری برای مدیریت روستا تأسیس کند.
وی افزود: بر این اساس از ابتدای سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۵ تعداد ۷۷۵ روستا در این استان بر اساس بار جمعیتی اعلامی توسط سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور مجوز دهیاری اخذ کردند.
استاندار خراسان جنوبی بیان داشت: متاسفانه از سال ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۲ با وجود اینکه برای سایر استان‌ها مجوزهای دهیاری صادر شده اما در این استان مجوزی بر این مبنا صادر نشده است.
خدمتگزار اظهار داشت: با توجه به اینکه ملاک دریافت اعتبارات از محل قانون مالیات بر ارزش افزوده کد دهیاری است بنابراین معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری (دفتر روستایی و شوراها) در راستای سیاست‌های دولت تدبیر و امید در زمینه توجه به روستاها و توسعه پایدار آن نسبت به اخذ مجوز دهیاری‌های استان اقدام کرد.
خدمتگزار خاطرنشان کرد: در دولت یازدهم ۴۲ دهیاری در سال ۹۳ و تعداد ۶۵ دهیاری در سال ۹۴ در روستاهای بالای ۲۰ خانوار خراسان جنوبی مجوز دهیاری اخذ کردند.
وی یادآور شد: خراسان جنوبی به عنوان نخستین استان در سطح کشور موفق به دریافت مجوز دهیاری برای تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار مرزی شده است.
فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا