سیاسی

۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار سال ۹۴ راه آهن خراسان جنوبی اختصاص نیافت

به گزارش نسیم قائن ، مهدی جعفری روز چهارشنبه به ایرنا، افزود: سید علی اکبر پرویزی استاندار خراسان جنوبی پیگیر اختصاص اعتبار راه آهن به استان است و برای این منظور سفری به تهران داشته است.
طرح مطالعه احداث راه آهن از چابهار- زاهدان – بیرجند و مشهد در دست انجام است.
وی با بیان اینکه مطالعه مرحله اول اول راه آهن استان در سال قبل به اتمام رسید، بیان کرد: همچنین مطالعات مرحله دوم پروژه راه آهن شامل نقشه برداری و تهیه اسناد مناقصه به اتمام رسیده که در این فاز ۲۲ کیلومتر از بیرجند و ۵۰ کیلومتر از « کال شور » اسناد مناقصه آن برای انتخاب پیمانکار تهیه شده است.
وی با اشاره به اینکه متولی ساخت پروژه راه آهن در استان شرکت ساخت و توسعه زیربنایی حمل و نقل کشور است، گفت: پروژه راه آهن زاهدان، بیرجند، گناباد و کال شور ۷۰۰ کیلومتر است که ۴۲۵ کیلومتر آن در حوزه خراسان جنوبی قرار دارد.
جعفری عنوان کرد: طرح مطالعه و احداث راه آهن زاهدان، بیرجند، گناباد، کال شور مربوط به نخستین سفر استانی دولت نهم به خراسان جنوبی است.
سرانجام پس از گذشت ٩سال از این مصوبه، ۱۶ آذر ماه سال گذشته بود که مردم خبر تازه ای مبنی بر در نظر گرفتن ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای راه آهن استان در بودجه سال ۹۴ از مسئولان شنیدند که تاکنون این اعتبار اختصاص نیافته است.
هم اکنون از ۱۱شهرستان تابعه خراسان جنوبی ، شهرستان طبس در غرب استان از طریق تربت حیدریه، کاشمر، نیشابور ، شاهرود ، سمنان به ایستگاه راه آهن تهران متصل است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا