سیاسی

۱میلیاردو۷۰۰میلیون تومان سهم قاینات در مشاغل خانگی در سال جاری

به گزارش نسیم قائن ،مجید بیکی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان قاینات شامگاه دیروز در جلسه کمیته تخصصی اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان اظهارکرد:این جلسه در راستای اجرای بند ۲ مصوبات پنجمین کمیته اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان با هدف پیگیری مصوبات جلسه قبلی و همچنین به جهت بررسی مسائل و مشکلاتی که اگر احیانا در روند اجرای مصوبات وجود دارد؛ برگزار شده است.
وی خطاب به اعضای کمیته اشتغال شهرستان بیان داشت: تسهیلاتی که در اختیار شهرستان قرار گرفته و همچنین میزان تعهد اشتغالی که برای شهرستان در نظر گرفته شده، همه بایستی کمک کنند این تسهیلات تا پایان دی ماه جذب و به متقاضیان پرداخت گردد.
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری همچنین، تصریح کرد: دولت تسهیلات بسیار خوبی برای مباحث اشتغالزایی در نظر گرفته است که همه اعضای کمیته باید از این ظرفیت در راستای اشتغالزایی به نحو شایسته ای استفاده نمایند.
بیکی در ادامه اشاره به دستور کار جلسه گفت: در این جلسه به بررسی وضعیت صدور مجوز مشاغل خانگی و میزان پرداخت تسهیلات و اشتغال تعهدی دستگاه ها و بانک ها، جمع بندی در خصوص نحوه پذیرش طرح و معرفی متقاضیان به تسهیلات از محل اعتبارات تبصره ۱۸ و در نهایت به طرح روستا تعاون و بررسی دستورالعمل اعتبارات توسعه روستایی خواهیم. پرداخت.
وی افزود:در مشاغل خانگی ۱میلیارد و۷۰۰میلیون تومان سهم شهرستان قاینات از اعتبارات پیش بینی شده است که ۳۵۰میلیون تومان در حوزه مشاغل مستقل ومابقی در حوزه مشاغل پشتیبان است که باید در زمینه جذب این اعتبارات تلاش شود.
بیکی در ادامه با اشاره به اعتبار ۳۳۰میلیاردتومانی سهم استان از منابع ذخیره صندوق توسعه ملی برای اشتغال در مناطق روستایی وعشایری گفت: این اعتبارات در دوفاز به استان تزریق خواهد شد که در فاز اول ۱۵۰میلیارد تومان به استان ابلاغ شده اما هنوز سهمیه شهرستانها مشخص نشده است وقطعابا تزریق اعتبارات به بانک توسعه وتعاون،صندوق کارآفرینی امید وبانک کشاورزی به عنوان بانکهای عامل ،دستگاههای اجرایی با شرایط مصوب این وام ها بایستی متقاضیان رابه بانک معرفی کنند.
معاون برنامه ریزی وعمرانی فرماندار قاین همچنین از اجرای طرح روستاتعاون در سه روستای شهرستان قاین خبر داد.
عرب نژاد رئیس اداره کار،تعاون ورفاه اجتماعی قاین در این جلسه با اشاره به سهمیه ۱۳۳۳نفری تعهد اشتغال شهرستان گفت: تا کنون ۵۰درصد تعهد اشتغال شهرستان ثبت شده است .
وی گفت:۶۵۷تعهد اشتغال تا کنون در سامانه رصد به ثبت رسیده است و ادارات ونهادهایی که تعهد اشتغال آنها به حد نصاب نرسیده است نسبت به تکمیل سهمیه خود اقدام کنند.
عرب نژاد از اجرای طرح روستاتعاون در روستاهای محمدآباد علم ،کرغند وتیغدر خبر داد وگفت: محمدآباد علم وتیغدرتاحدودی موافقت نامه ها انجام شده است وروستای کرغند نیز تا شنبه آینده مهلت دارند تا اعلام قطعی خودراداشته باشند ودر غیر این صورت روستا تغییر خواهد کرد.
وی همچنین از طرح کارورزی وشرایط آن خبر داد وگفت: ۴۵واحد پذیرنده پذیرنده ثبت نام کرده اند و۲۲قرارداد بسته شده است .
عرب نژاداز ثبت نام بیش از۴۰۰کارورز در سامانه خبر داد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا