سیاسی

۸ پروژه در سفر وزیر بهداشت به خراسان جنوبی افتتاح می‌شود

به گزارش نسیم قائن ، کاظم قائمی امروز ( ۲۸ مرداد) در جلسه شورای اداری استان اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با توجه به اقدامات بسیار خوب در سال گذشته از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان یکی از دانشگاه‌های نمونه کشور معرفی شده است.
وی با اشاره به اینکه با اینکه دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در سال ۶۴ آغاز با پذیرش ۵۰ دانشجو پزشکی و ۳۰ دانشجوی پرستاری آغاز به کار کرد، گفت: اکنون این دانشگاه متشکل از ۹ دانشکده است که دارای ۳ هزار و ۵۱۱ دانشجو در ۲۴ کد رشته و ۲۵۹ عضو هیئت علمی است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه در سه سال گذشته در توسعه دکترای حرفه‌ای و تحصیلات تکمیلی ۸۰ درصد رشد داشتیم، ادامه داد: سال ۹۲ رتبه ۱۶ را در قبولی دستیاری در کشور داشتیم که این رتبه در سال گذشته به ۲ رسیده است.
قائمی با اشاره به وجود ۱۴ بیمارستان در سطح استان، بیان داشت: در حال حاضر تخت‌های فعال بیمارستان‌های خراسان‌جنوبی یک هزار و ۱۵۲ تخت است.
به گفته وی وی ۲ اورژانس هوایی در شهرستان‌های بیرجند و طبس مستقر شده که تاکنون تعداد ۴۲۸ سورتی داشته که تعداد ۵۰۲ بیمار توسط آن به بیمارستان انتقال داده شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از سفر وزیر بهداشت و درمان در نیمه دوم شهریورماه به خراسان جنوبی خبر داد و گفت: هشت پروژه شامل کلینیک ویژه بیمارستان ولی عصر(عج)، مرکز یادگیری و آزمون‌های جامع الکترونیکی، ساختمان شماره دو دندانپزشکی در پردیس دانشگاه بیرجند، بیمارستان شهید چمران فردوس، مرکز درمان ناباروری، مرکز خدمات جامع قائم قائن، مرکز همراهی بیماران بیمارستان شهدای قاین و سی تی اسکن شهرستان قاین در سفر مقام عالی وزارت در استان به بهره برداری می‌رسد.
محمدرضا فخر، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی هم در شورای اداری استان با بیان اینکه دانش نامه دفاع مقدس استان در حال تدوین است، گفت: برای این دانش‌نامه یک‌ هزار و ۸۶۳ مدخل احصا شده که ۴۷۸ مدخل به تصویب رسیده که قرار است بررسی شود.
وی بیان داشت: این مدخل‌ها مربوط به دستگاه‌های اجرایی است چراکه نقش دستگاه‌های اجرایی در دفاع مقدس را بیان می‌کند بنابراین باید در این راستا همراهی و همکاری لازم را داشته باشند.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی یادآور شد: در دوران دفاع مقدی مرکز آموزش ۰۴ بیرجند تعداد ۲۰۰ هزار رزمنده را برای حضور در جبهه آموزش داده است.
شبستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا