سیاسی

۸۰ درصد از جرائم زندانیان خراسان جنوبی مربوط به مواد مخدر هستند

به گزارش نسیم قائن به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی ،وجه الله خدمتگزار در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اظهار داشت: امروزه پدیده مواد مخدر به عنوان یک خطر جدی در جامعه وجود دارد و در این زمینه زنگ خطر جدی به صدا در آمده است.
وی با بیان اینکه بالغ بر ۸۰ درصد از زندانیان استان را مجرمان مرتبط با مواد مخدر تشکیل داده اند، افزود: بخش زیادی از این افراد را افراد بی سواد و یا کم سواد تشکیل می دهند که نشان دهنده نقش مهم تحصیلات در گرایش به سمت مواد مخدر است.
وی با بیان اینکه به تبع مواد مخدر، سایر ناهنجاری های اجتماعی نیز رشد داشته خواهد کرد گفت: هر بزهی که در جامعه مشاهده می گردد بخشی از آن برمی گردد به مواد مخدر و ناهنجاری هایی که در این زمینه وجود دارد.
رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان از اعضای شورا خواست تلاش کنند تا با توجه به اعتبارات و امکانات در اختیار در دستگاه های متبوعه ، برنامه هایی قابل اجرا که دارای خروجی و نتایج مثبت و کاربردی باشد ارائه کنند.
خدمتگزار، با اشاره به اینکه باید اقدامات به گونه ای باشد تا مراجعه مردم به مراجع قضایی کمتر شود اظهار داشت: ترویج معنویات در جامعه و نیز تعمیق باورهای دینی و مذهبی در بین مردم می تواند تا حد زیادی از بزهکاری ها و ناهنجاری های اجتماعی در جامعه را کمتر نماید.
استاندارخراسان جنوبی با بیان اینکه مواد مخدر آثار مخرب اجتماعی دارد، گفت: موادمخدر اخلاص ،پاکی، ایمان و باور جوانان ما را نسبت به نظام و ارزش های اسلامی از بین خواهد برد که از جمله آثار مخرب و ویرانگر مواد مخدر بین جوانان ما محسوب می شود.
وی با اشاره به اینکه دشمن مواد مخدر را به عنوان یک حربه همواره به کار برده است افزود:دشمنان با بکارگیری مواد مخدر به عنوان یک نقشه مهم در جهت پیشبرد اهداف شوم خود استفاده کرده و خواهد کرد.
وی تزریق روحیه نشاط و شادابی در بین جوانان را یکی ازمهمترین راه های کاهش معضل مواد مخدر دانست و تصریح کرد: مدیران و دست اندرکاران امر باید به گونه ای برنامه ریزی کنند تا برای اوقات فراغت دانشجویان و دانش آموزان عزیز و نیز استفاده کارشناسی شده از انرژی این عزیزان برنامه های مناسب و کابردی ارائه کرد.
استاندارخراسان جنوبی با بیان اینکه ستاد مبارزه با موادر مخدر برای تمامی اقشار در تمامی گروه‌های سنی باید برنامه ای متناسب ارائه کند گفت: این ستاد در مقابل تمامی گروه‌ها خصوصاً نوجونان و جوانان متعهد است و باید برای همه آنها برنامه هایی متناسب و کاربردی ارائه نماید تا بتوان بخش زیادی از معضل مواد مخدر در جامعه را کاهش داد.
خدمتگزار فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در این زمینه را بسیار مهم و حائز اهمیت دانست واظهار داشت: دستگاه‌های فرهنگی در این زمینه از جمله صداوسیما، ائمه جمعه و جماعات، ارشاد اسلامی، تبلیغات اسلامی وغیره می توانند در آگاه سازی عمومی و نیز افزایش میزان اطلاعات خانواده ها در این رابطه نقش مهمی ایفا کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا