سیاسی

۷ قنات در شهرستان قاین احیا می شود

به گزارش نسیم قائن ، احمد گلی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قاینات با بیان اینکه با اجرای پروژه های آبخیزداری در سال جاری ۷ قنات احیاء می شود، گفت: در سال جاری تاکنون یک پروژه مصوب از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در حوضه کرغند، کلاته سری با اعتبار۵۱۴ میلیون تومان در حال اجرا است.
وی تصریح کرد: حجم عملیات این پروژه ۴۵هزا رو ۳۰۰متر مکعب می باشد و ۱۹۰۰ خانوار از روستاهای گزنشک و کلاته سری، کرغند و نوغاب از مزایای آن بهره مند می شوند.
به گفتۀ وی در سال۹۶ نیز پروژه اجرایی مربوط به عملیات احداث ۳ هزار متر مکعب بندخاکی شهرک هاشمیه با اعتبار۳۱ میلیون تومان، باجمعیت ۱۴۳ خانوار اجرا شد.
گلی ادامه داد:عملیات آبخیزداری حوزه های خسارت دیده با اعتبار ۱۰۰ میلیون تومان برای عملیات ۲۰۰مترگابیون و۲۰۰مترسنگ وملات و پروژه عملیات سنگی با حجم۸۶۰متر با اعتبار۲۰۰میلیون تومان در حوزه سیاهکوه کرغند با جمعیت۱۵۰۰خانوار بهره مند واحیا۵ قنات بوده است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری قاینات خاطر نشان کرد: مراجعات زیادی به اداره وجود دارد که متقاضی احداث بندهای خاکی هستند و مقداری از کار را خود مردم با هزینه شخصی انجام می دهند و دنبال کمک هایی مانند دریافت وام یا استفاده از نظر کارشناسی هستند.
گلی ادامه داد: در چند سال اخیر و نوع بارش ها که باعث ایجاد رواناب های فراوانی می شود خیلی از مردم برای مهار این آب ها به شکل اصولی یا غیر اصولی اقدام می کنند و این نشان دهنده تأثیر مثبت طرح های آبخیزداری می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا