سیاسی

۷۱ جسد شهدای حله به تهران منتقل شدند

به گزارش نسیم قائن ،
مجید آقابابایی افزود: دیروز ساعت ۱۳ یک تانکر بمب گذاری شده در جایگاه بنزین که رستورانی هم نزدیک آن بود در منطقه شوملی شهر حله مستقر بود که اتوبوس شامل اتباع ایرانی و یک دستگاه مینی بوس به احتمال زیاد شامل اتباع کشور افغانستان و چند دستگاه ون و هایس در حال سوختگیری بودند که انفجار رخ داد .
وی گفت: در خصوص تعداد شهدا به دلیل سوختگی و قابل شناسایی نبودن اجساد و همچنین کامل نبودن مدارک نمی توان آمار دقیقی ارائه کرد اما هیچ مجروح ایرانی در این حادثه وجود ندارد و همه اتباع ایرانی به شهادت رسیدند.
آقابابایی افزود: صرفا یک ون قبل از انفجار قصد ورود به پمپ بنزین را داشت که اتباع کشور افغانستان بودند و براثر انفجار یکی از این افراد به شهادت رسید و بقیه زخمی شدند که این مجروحان بعد از انتقال به بیمارستان حله صبح امروز به بیمارستان امام حسین مهران منتقل شدند و برای ادامه مداوا به تهران منتقل خواهند شد.
دبیر ستاد مرکزی اربعین با اشاره به هماهنگی ها میان دولت عراق و حوزه های قضایی و پزشکی این کشور و کنسولگری ، سفارت و هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: پیکر اجساد تا ساعاتی دیگر از طریق فرودگاه مهرآباد وارد کشور می شود.
آقابابایی افزود: به نظر می رسد این اتوبوس حامل زائران ایرانی از کاظمین به مقصد مرز شلمچه در حال حرکت بوده اند و با توجه به آثار و روند حرکت این اتوبوس بنظر می رسد بخش اعظمی مربوط به استانهای جنوبی باشند که تا تکمیل اطلاعات و اخذ مدارک و کشف سایر مدارک ، اسامی اعلام خواهد شد.
وی افزود: بطور قطع شناسایی شهدا باید از طریق DNA صورت گیرد.
آقابابایی درباره تعداد اجسادی که قرار است به ایران منتقل شوند گفت: این اجساد در قالب ۷۱ کیسه از حله منتقل می شود و بدلیل متلاشی شدن اجساد و سوختگی های بسیار شدید تشخیص دقیق اجساد و ایرانی بودن یا نبودن آن فعلا مشکل است.
وی افزود: ظهر امروز جلسه ای برای پیگیری موضوع و نحوه تعامل پزشکی قانونی و سایر دستگاه ها برگزار شد و امیدواریم براساس مدارک هویتی موجود و تشخیص DNA بتوان این عزیزان را هرچه زودتر شناسایی کرد تا به استان های مقصد برای برگزاری مراسم باشکوه تشییع منتقل شوند.
آقابابایی گفت: اتباع کشور عربستان که از طریق مدارک قانونی رفته بودند و مدارکشان موجود است همانند اتباع ایرانی مورد پیگیری کنسولگری، سفارت و هلال احمر قرار گرفته اند.
منبع: صداوسیما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا