سیاسی

۷۰۰ طرح در استان خراسان جنوبی در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش نسیم قائن ، سید علی‌اکبر پرویزی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تسلیت شهادت امام جواد (ع) و تبریک هفته دولت اظهار داشت: امسال در ۲ مقطع پروژه‌های استان را به بهره‌برداری رساندیم که در این راستا پروژه‌های بسیاری در دهه فجر بهره‌برداری شد.
وی با بیان اینکه تعداد از پروژه‌های مهم و کلان در سطح ملی نیز با حضور رئیس جمهور در ابتدای سال بهره‌برداری شدند افزود: در سفر رئیس جمهور به استان ۹۰۰ میلیون تومان پروژه عمرانی و اقتصادی به بهره‌برداری رسید.
استاندار خراسان جنوبی از بهره‌برداری ۷۰۰ طرح در استان طی هفته دولت خبر داد و بیان کرد: از این تعداد ۶۶۰ طرح بزرگ و کوچک به بهره‌برداری می‌رسد و ۴۰ طرح نیز عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود که این طرح‌ها نیز طرح‌های مصوب دارای ردیف اعتبار است و باید عملیات اجرایی آن آغاز شود.
پرویزی با بیان اینکه از ۶۷۰ میلیارد تومان اعتبار ۲۱۰ میلیارد تومان مربوط به پروژه‌های عمرانی است تصریح کرد: همچنین ۴۶۰ میلیارد تومان نیز مربوط به سرمایه‌گذاری‌ها و طرح‌های اقتصادی استان است که در این هفته به بهره‌برداری می‌رسد.
وی با بیان اینکه عمده طرح‌ها در حوزه‌های روستایی و بخشی مربوط به حوزه شهری است خاطرنشان کرد: بیشترین پروژه‌ها نیز مربوط به حوزه جهاد کشاورزی و منابع طبیعی با بیش از ۱۴۰ طرح است.
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه در حوزه دهیاری‌ها و شهرداری‌ها پروژه‌های بسیاری وجود دارد یادآور شد: در حوزه آب و فاضلاب شهری و روستایی، راه و شهرسازی و راهداری حمل و نقل نیز پروژه‌های خوبی به بهره‌برداری می‌رسد و حوزه میراث فرهنگی، علوم پزشکی و نوسازی مدارس نیز از جمله سازمان‌هایی هستند که بیشترین پروژه‌ها را در هفته دولت دارند.
پرویزی با بیان اینکه اکثر پروژه‌ها در سطح استان توزیع شده است و اکثر شهرستان‌ها و نواحی استان پروژه‌ای برای بهره‌برداری دارند اظهار داشت: خوشبختانه همه دستگاه‌ها نیز پروژه افتتاحی دارند.
وی با اشاره به اینکه بخش عمده پروژه‌های عمرانی اعم از آب، برق، گاز، مخابرات و بخش راه‌ها خدمات رسانی است یادآور شد: بخشی مانند حوزه جهاد کشاورزی، راه و آب نیز زیرساختی است.
استاندار خراسان جنوبی گفت: امید است بتوانیم در سال ۹۶ در حوزه اقتصاد مقاومتی پروژه‌های جدیدی را آغاز کنیم و پروژه‌های نیمه تمام را به بهره‌برداری برسانیم چون این امر می‌تواند به کاهش بیکاری، ایجاد اشتغال و افزایش سرمایه‌گذاری کمک کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا