سیاسی

۷۰۰ روستای خراسان‌جنوبی از اینترنت پرسرعت بهره‌مند می‌شوند

به گزارش نسیم قائن ، علی دلگیر ظهر امروز در جلسه هماهنگی کمپین تخصصی صادرات صنایع‌دستی خراسان‌جنوبی، به نبود پهنای باند و اینترنت ثابت در حوزه زیرساخت‌های ارتباطات اشاره کرد و اظهار داشت: این موضوع شکافی برای روستاها است و مجموعه ارتباطات کشور را اذیت می‌کند.
وی با بیان اینکه ۴۰۰ روستای خراسان‌جنوبی تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرار گرفته است، بیان داشت: همچنین ۷۰۰ روستای استان تا پایان امسال و هفته ارتباطات در سال آینده تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرار می‌گیرند.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان‌جنوبی اعلام کرد: عدم تأمین مودم از مهمترین مشکلات روستائیان است چراکه عدم دسترسی روستائیان به مودم به خاطر گران بودن، آنها را با مشکل مواجه کرده است.
دلگیر شبکه پستی را یک تسهیل‌گر جهت فروش الکترونیکی محصولات روستائیان دانست و تبیین کرد: اگر تمام روستائیان در حوزه محصولات صنایع‌دستی و کشاورزی نتوانند محصولات خود را عرضه کنند می‌توانیم از طریق دفاتر آی سی تی روستایی اقدام کنیم.
وی با تأکید بر اینکه در حوزه صنایع‌دستی نباید تنها به بازارهای داخلی متکی باشیم، خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت‌های موجود در حوزه صنایع‌دستی به خوبی استفاده و وارد بازارهای جهانی شویم.
همچنین در این جلسه اعلام شد: سمینار آموزشی تجارت الکترونیک دوشنبه ۱۱ دی‌ماه جاری ساعت ۹ صبح در اتاق بازرگانی خراسان‌جنوبی برگزار و به کلیه افرادی که در این سمینار شرکت کنند گواهی شرکت در سمینار اعطا می‌شود.
فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا