سیاسی

۶ میلیارد ریال اعتبارات آبرسانی زیرکوه اختصاص نیافته است

به گزارش نسیم قائن ، محمدرضا عیدی گفت: عدم تخصیص به موقع اعتبارات مشکلات زیادی در امر آبرسانی به روستاهای شهرستان به وجود آورده است .
وی افزود: پیشنهاد این شرکت در خصوص اجرا و تکمیل پروژه های آبرسانی روستاهای تحت پوشش شهرستان زیرکوه از محل منابع ماده ۱۸۰، بیش از ۵۰ میلیارد ریال بوده که تنها حدود ۲۰ میلیارد ریال از مبلغ پیشنهادی مصوب گردید.
وی با اشاره به وضعیت بحرانی آب درروستاهای شهرستان تصریح کرد: به منظور اجرای عملیات ۱۱ پروژه آبرسانی اعم از چاه شهید رجایی، افین، فندخت، شیرگ، گمنج، گرماب، وحدت و چشمه اردکول، چشمه و قنات فخر آباد، چاه شط و چاه پایاب نیاز به تخصیص اعتباری بالغ بر ۱۶میلیارد ریال است.
وی بیان کرد: درشهرستان زیرکوه تعداد ۲۴ حلقه چاه به صورت دستی و عمیق وجود دارد که از این تعداد ۱۴ چاه خشک شده و یا در حال خشک شدن است.
سرپرست امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان زیرکوه اظهارکرد: جهت کف شکنی،حفر چاه جدید، لایروبی چشمه و قنات ها ی آب شرب نیاز به اعتباری بیش از ۱۰ میلیارد ریال است.
عیدی با اشاره به آبرسانی سیار به ۲۱ روستا دراین شهرستان گفت: امسال در بحث آبرسانی سیار هیچ اعتباری اختصاص نیافته و کار آبرسانی به روستا ها به صورت دیون انجام می شود.
وی افزود: دیون آبرسانی سیار در شهرستان زیرکوه اکنون بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است.
وی خواستار عملی شدن قول مساعد مسئولان در تامین بخشی از اعتبارات درخواست شده برای رفع مشکلات آب شرب روستایی شهرستان زیرکوه شد.
منبع:تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا