سیاسی

۶۷ روحانی در نقاط مختلف خراسان جنوبی مستقر شدند

به گزارش نسیم قائن ، حجت‌الاسلام کاظم لطفیان پیش از ظهر چهارشنبه در گردهمایی روسای ادارات و نمایندگی‌های تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی اظهار کرد: هدف از برگزاری این گردهمایی ارزیابی برنامه‌های سالانه ادارات شهرستانی، نقد و بررسی عملکردهای آن‌ها و همچنین مشکلات ادارات و نمایندگی‌ها در شهرستان‌ها بوده است.
وی بیان کرد: در عین‌ حال در این جلسه برنامه‌های تدوین‌شده و پیش رو برای سال ۹۴ نیز ارائه شد و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی این اداره کل بیان داشت: اداره کل تبلیغات اسلامی استان در راستای تحقق شعار سال در حوزه فرهنگ عملکرد قابل قبولی داشته است.
تحقق ۱۰۰ درصدی اهداف برنامه‌های فرهنگی
حجت‌الاسلام لطفیان یادآور شد: به‌رغم بودجه محدود این اداره کل، اهداف و برنامه‌های فرهنگی تبلیغات اسلامی طی سال گذشته به‌ طور ۱۰۰ درصدی تحقق پیداکرده است.
وی اعزام مبلغ به مناسبت‌ های مختلف، استقرار روحانیون مستقر، برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی، تقویت خانه‌ها و مؤسسات قرآنی را ازجمله برنامه‌های این اداره کل در سال گذشته عنوان کرد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی افزود: اداره کل تبلیغات اسلامی استان خراسان جنوبی در راستای رسالت دینی و فرهنگی خود با ایجاد و هدایت ۱۱ اداره در شهرستان‌های بیرجند، قاین، زیرکوه، سرایان، فردوس، بشرویه، طبس، نهبندان، خوسف، درمیان و سربیشه و دو نمایندگی فرهنگی تبلیغی در شهرهای خضری، دشت بیاض و شوسف در سطح استان تلاش می‌کند گام‌های مؤثری را در جهت ترویج و گسترش فرهنگی دینی بردارد.
حجت‌الاسلام لطفیان بابیان اینکه توصیه و تأکید ما به همه رؤسای ادارات و نمایندگی‌های تبلیغات اسلامی در شهرستان‌ها آن است که برنامه‌های فرهنگی را استاندارد و کیفی برگزار کنند، عنوان داشت: باید با مدیریت جهادی حداکثر اقدامات قرآنی و فرهنگی را اجرا کرد.
اعزام ۳۳۰ نفر مبلغ در ایام صادقیه در خراسان جنوبی
کارشناس امور مبلغین اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی نیز در این جلسه گفت: در راستای اهمیت تبلیغ در اسلام به‌ویژه چهره به چهره احکام اسلام ناب محمدی صلی‌الله علیه واله وسلم و جهت تحقق اهداف نظام جمهوری اسلامی، واحد اعزام مبلغ اداره کل تبلیغات اسلامی استان اقدام به اعزام مبلغ به مناطق نیازمند به تبلیغ در ایام و مناسبت‌های تبلیغی به‌ویژه در ایام صادقیه کرده است.
حجت‌الاسلام علی کوثری نیا بیان داشت: در سالروز شهادت پایه‌گذار فقه جعفری، احیاگر سنت نبوی و میراث دار حکمت علوی امام جعفر صادق علیه‌السلام ۳۳۰ نفر مبلغ به شهرها، بخش‌ها، روستاها و دیگر مراکز متقاضی روحانی اعزام‌شده است.
وی افزود: تعدادی از این مبلغان اعزام‌شده از قم بوده و بیشتر با استفاده از ظرفیت موجود (مبلغین بومی) استان است.
کارشناس امور مبلغین اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، برگزاری نماز جماعت، وعظ خطابه، بیان احکام، تبیین فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص سال دولت و ملت، همدلی وهم زبانی، برگزاری مراسم سوگواری امام جعفر صادق علیه‌السلام، تبلیغ پیرامون سیره و روش اهل‌بیت عصمت و طهارت به‌ویژه ششمین اختر تابناک ولایت و امامت، تبیین جایگاه ولایت و نقش ولی‌فقیه در جامعه، حجاب عفاف، فرهنگ ایثار و شهادت، بصیرت بخشی و آگاهی دادن به جامعه، تأکید بر لزوم افزایش جمعیت، احیای امربه‌معروف و نهی از منکر، اقتصاد مقاومتی، احیای زکات، تحکیم بنیان خانواده، ترویج سبک زندگی اسلامی و بیان اهمیت مقابله با سبک زندگی غربی را ازجمله برنامه‌های تبلیغی مبلغین در این ایام برشمرد.
همچنین در این گردهمایی معاونین فرهنگی و اداری مالی و همچنین کارشناسان اداره کل ضمن ارائه عملکرد فعالیت‌های انجام‌شده در سال گذشته به بیان طرح‌ها و پیشنهاد‌ها امورات فرهنگی و قرآنی در سال «دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی» پرداختند و مسائل و مشکلات حوزه‌های اداری و فرهنگی ادارات تابعه تبلیغات اسلامی مطرح و موردبررسی قرار گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا