سیاسی

۵ حلقه چاه غیرمجاز در قاین مسدود شد

به گزارش نسیم قائن ، حسین امامی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هجوم گسترده به سمت منابع آب زیرزمینی و محدودیت منابع آب سطحی ضرورت حفظ و حراست از منابع با ارزش آب‌های زیرزمینی را چند برابر می‌کند.
وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف و وظایف شرکت آب منطقه‌ای حفاظت از منابع آب زیرزمینی است افزود: در این راستا در چند روز گذشته ۵ حلقه چاه غیرمجاز در محدوده روستای ورزگ شهرستان قاین مسدود شد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی بیان کرد: اجرای حکم پر و مسلوب المنفعه کردن این چاه‌ها با حضور نمایندگان فنی امور منابع آب شهرستان قاین و نیروی انتظامی برابر ضوابط قضایی انجام شد.
امامی با اشاره به اینکه کسری مخزن در دشت‌های استان و افت سطح آب زیرزمینی محدودیت‌های زیادی در توسعه بهره‌برداری به وجود آورده است تصریح کرد: شور شدن تدریجی آب زیرزمینی، کمبود آب برای تامین آب شرب، ممنوعه شدن برداشت آب از دشت‌ها برای جلوگیری از تشدید افت، کاهش توان آبدهی چاه‌ها، خشک شدن قنوات و ایجاد موانع برای رشد و توسعه استان از مهم‌ترین محدودیت‌ها در این زمینه است.
وی خاطرنشان کرد: در راستای صیانت از منابع آب و با توجه به خشکسالی‌های اخیر و افت سطح آب‌های زیرزمینی شرکت آب منطقه‌ای اقدامات لازم را با توجه به مقررات قانونی با تخلفاتی هم‌چون حفر چاه‌های غیرمجاز انجام می‌دهد.
امامی تصریح کرد: در زمینه شناخت چاه‌های غیرمجاز امسال اکیپ‌های گشت این شرکت بیشتر شده است تا جایی که بعد از مسدود کردن چاه تا ۶ ماه بازرسی‌ها در محدوده چاه ادامه دارد.
وی گفت: سال گذشته در این زمینه توانستیم حدود ۵۰ چاه غیرمجاز در استان را شناسایی و مسدود کنیم.
تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا