سیاسی

۵۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه محور بیرجند-قاین اختصاص یابد

به گزارش نسیم قائن ،
مهدی جعفری عصر سه شنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان جنوبی با بیان اینکه ۱۷ هزار کیلومتر راه در سطح استان وجود دارد، افزود: از این میزان، ۵۳۹ کیلومتر باند دوم، چهار هزار و ۶۴۳ کیلومتر راه اصلی و فرعی و پنج هزار و ۶۹۴ کیلومتر راه روستایی آسفالته هستند.
وی با اشاره به وجود دو کریدور اصلی در خراسان جنوبی بیان کرد: یکی از این کریدورها، کریدور چابهار به مشهد بوده که ۴۲۴ کیلومتر از آن در خراسان جنوبی قرار دارد.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی اظهار کرد: تاکنون ۱۸۶ کیلومتر معادل ۴۴ درصد باند دوم این کریدور به بهره برداری رسیده است.
وی طول کریدور بندرعباس به مشهد را ۳۵۶ کیلومتر عنوان کرد و افزود: تاکنون ۱۸۸ کیلومتر از باند دوم آن به بهره‌برداری رسیده است.
وی با اشاره به حوادث جاده‌ای محور بیرجند- قاین، بیان کرد: تقاضا داریم ۵۰ میلیارد تومان از محل ماده ۵۶ به این پروژه اختصاص یابد.
جعفری با اشاره به راه آهن شرق بیان کرد: همچنین تقاضا داریم یک قطعه از این پروژه در اردیبهشت‌ماه سال آینده برای خراسان جنوبی به مناقصه گذاشته شود.
وی با بیان اینکه پیمانکاران در حوزه راه و شهرسازی خراسان جنوبی قریب به ۱۶۰ میلیارد تومان مطالبه دارند، افزود: در راستای پرداخت مطالبات این افراد نیازمند کمک هستیم.
جعفری با بیان اینکه ۸۳۱ روستا در استان دارای راه آسفالته است، اظهار کرد: طول راه‌های آسفالته مورد نیاز در روستاهای بالای ۲۰ خانوار خراسان جنوبی ۴۷۸ کیلومتر است.
جعفری طول پروژه بازارچه میل ۷۸ به فراه افغانستان ۱۲۰ کیلومتر دانست و اظهار کرد: تاکنون ۶۴ کیلومتر از این پروژه آسفالت و ۳۴ کیلومتر زیرسازی شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی اعتبار مورد نیاز این پروژه را ۱۵۰ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: تاکنون سه میلیارد اختصاص یافته است.
وی ادامه داد: متأسفانه علیرغم اهمیت این پروژه اعتباری برای آن در بودجه ۹۸ دیده نشده است.
مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا