سیاسی

۳ میلیون و ۲۲۳ هزار زائر از مبادی مختلف وارد مشهد شدند

به گزارش نسیم قائن ،
۲۹۸ هزار و ۱۸۱ نفر زائر پیاده در قالب ۲۰۶۰ کاروان وارد مشهد مقدس شدند و نسبت به سال گذشته تعداد زائران پیاده که به مشهد ورود کردند ۱۳ درصد افزایش یافت.
معاون استاندار خراسان رضوی بیان کرد: این افزایش ناشی از مشارکت صدا و سیما بود و البته شرایط جوی نیز بسیار موثر بود، در بحث زائران سواره تا ساعت ۱۲ ظهر امروز تعداد زائران ورودی ۳ میلیون و ۲۲۳ هزار نفر بود و در بحث ریلی ۸ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشتیم و در بحث جاده‌ای یک درصد کاهش یافته است.
واحدی بیان کرد: امسال نسبت به سال گذشته حدود ۱۴ مزیت جدید تعریف شد که یکی از آنها حضور گسترده آستان قدس رضوی در عرصه‌های مختلف بود و منشور هفت گانه مقام معظم رهبری در عمل پیاده شد و از سوی دیگر مشارکت‌های مردمی نیز امسال بسیار افزایش پیدا کرد.
وی عنوان کرد: ۱۸۰ مدرسه نیز برای اسکان زائران پیاده اختصاص پیدا کرده بود و ۳۰ مدرسه نیز پذیرایی از زائران پیاده توسط اولیای دانش آموزان انجام شده بود و امیدواریم این تعداد مدارس در سال آینده افزایش پیدا کند. ۸۰ دیگ غذا نیز از شب گذشته آماده شده بود و زائران پیاده در پایانه مسافربری مشهد مورد پذیرایی قرار گرفتند.
واحدی گفت: سال گذشته ۳ استان برای کاروانها مشارکت داشتند و امسال ۱۹ استان مشارکت داشتند، در بحث ایستگاه‌های صلواتی نیز ۷ استان پای کار آمدند و ۹ استان نیز برای امداد و نجات پای کار آمدند و شاهد افزایش تجهیزات و پرسنل بودیم. همچنین امسال با همکاری آستان قدس رضوی قرارگاه فرهنگی با ۷۰۰ روحانی تشکیل شد.
انتهای پیام/
منبع : تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا