سیاسی

۲ انفجار انتحاری در حومه حماه/انتقال ۱۰۰ داعشی به حومه دیرالزور

به گزارش نسیم قائن ، به نقل از الیوم السابع، اتاق اطلاع رسانی اخبار جنگ ارتش سوریه اعلام کرد که یکی از این عوامل انتحاری خودروی خود را در جریان پیشروی ارتش سوریه به سمت منطقه عقیربات واقع در شرق حماه منفجر کرد و عامل دوم خودرواش را در روستای جروح واقع در العقیربات که اخیرا کنترل آن به دست ارتش سوریه افتاده منفجر کرد که گفته میشود این عملیات انتحاری کشته و زخمی برجا نگذاشته است.
پیشتر وزارت دفاع روسیه اعلام کرده بود که نیروهای ارتش سوریه با حمایت هوایی روسیه به تنگ تر کردن حلقه محاصره داعشی ها در نزدیکی العقیربات ادامه می دهند. همچنین این نیروها به سمت دیر الزور حرکت می کنند که آزادسازی این منطقه به مثابه شکست استراتژیک داعش خواهد بود.
منطقه عقیربات واقع در شرق شهر حماه مرکز امداد رسانی گروه تروریستی داعش در اطراف البادیه سوریه به شمار می آید.
از سوی دیگر گزارش های رسانه ای منتشر شده طی امروز از ورود بیش از ۱۰۰ نیروی مسلح تروریست در جریان انتقال داعشی ها و خانواده هایشان به مناطق تحت سیطره این گروه تروریستی در حومه دیر الزور طی ۷۲ ساعت گذشته خبر دادند. این تروریستها سلاح های خود را در اتوبوسهایی که به وسیله آنها جابه جا شدند رها کردند تا با کمک دیگر تروریست ها به شهرهای المیادین و البوکمال منتقل شوند. حدود ۱۰ اتوبوس دیگر حامل تروریستها داعشی به همراه نیروهای نظامی سوریه در منطقه حمیمه باقی مانده اند.
منابع خبری تاکید کردند، این افراد مسلح داعش به طور قاچاقی از نقطه تبادل مورد توافق بین حزب‌الله لبنان و داعش در نزدیکی شهرک حمیمه در منطقه السخنه وارد مناطق تحت نفوذ داعش شده‌اند.
منبع : مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا