سیاسی

۲۵۰ نفر در مسابقات قرآنی اوقاف خراسان جنوبی رقابت می کنند

به گزارش نسیم قائن ، حجت‌الاسلام محسن مؤمنی مقدم ظهر دوشنبه در نشست خبری اظهار کرد: مرحله استانی سی و نهمین دوره مسابقات قرآنی اوقاف و امور خیریه از ۲۷ تا ۲۹ مردادماه با حضور ۲۵۰ نخبه قرانی در مرکز استان برگزار می‌شود.
وی عنوان کرد: شرکت‌کنندگان در رشته‌های این دوره از مسابقات شامل حفظ ۵ جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ۲۰ جزء، حفظ کل، قرائت، ترتیل، معارف، دعاخوانی با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.
وی با بیان اینکه ۵۰ درصد شرکت‌کنندگان خواهران و ۵۰ درصد برادران هستند، افزود: کمیته‌های استانی و شهرستان تشکیل شده است.
وی با اشاره به برپایی نمایشگاه و فروشگاه محصولات فرهنگی در حاشیه برگزاری این مسابقات ادامه داد: مکان برگزاری مسابقات برادران در مجتمع ایثار و خواهران در مجتمع فرهنگی غدیر خواهد بود.
معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی ادامه داد: نفرات برتر به مسابقات کشوری که اواخر مهرماه در رشت برگزار می‌شود اعزام خواهند شد.
وی افزود: امید است با درخشش نخبگان استان در مسابقات کشوری نمایندگانی برای اعزام به مسابقات بین‌المللی داشته باشیم.
مومنی مقدم به بزرگداشت روز امامزادگان اشاره کرد و افزود: همه شهرستان‌ها در این دهه مبارک برای یکی از امامزادگان حومه مراسم بزرگداشت برگزار کنند.
وی بیان داشت: با برنامه‌ریزی های انجام‌شده امسال بزرگداشت ۱۴ بقعه متبرکه در استان برگزار می‌شود.
معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی بیان کرد: برگزاری ین مراسمات باهدف معرفی بقعه انجام می‌شود که سال گذشته در این راستا کتاب صاحبان عترت چاپ و توزیع شد.
وی از برپایی نمایشگاه نگین فیروزه‌ای در استان به مناسبت گرامیداشت هفته بزرگداشت امامزادگان خبر داد و افزود: ویژه دهه کرامت کتابچه نگین فیروزه‌ای نیز چاپ و در فضای معنوی امامزادگان بین زائران توزیع خواهد شد.
به گفته وی در این ایام ۸۰۰ قرآن کریم نیز در سطح بقاع متبرکه استان توزیع می‌شود.
مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا