سیاسی

۲۴ هزار تخت بیمارستانی در مرحله اول طرح تحول نظام سلامت تحویل شد

به گزارش نسیم قائن ، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی پیش از ظهر پنجشنبه در مراسم افتتاح بیمارستان شهدای استان قم که با حضور علی لاریجانی در منطقه نیروگاه قم برگزار شد، با اشاره به اینکه رفتار نظام در برخورد با حوزه سلامت آشکار شده است، اظهار کرد: طرح تحول نظام سلامت در ابتدای دولت آغاز شد و خود رئیس جمهور بیشترین حمایت‌ها را از ابتدا داشته است، بسیاری از نمایندگان مجلس حمایت کردند و مصوبات بسیار خوبی در حوزه سلامت داشتیم.
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با تأکید بر اینکه ۲۴ هزار تخت بیمارستانی در دور اول طرح تحول نظام سلامت تحویل داده شد، افزود: بیش از ۳ هزار متر مربع از فضای درمانی نوسازی شد، اورژانس هوایی راه افتاد و اورژانس زمینی نوسازی شد و بودجه‌های بهداشت در سطح کشور دو برابر شد.
وی با تأکید بر اینکه این اتفاق در نتیجه توجه دولت و حمایت مجلس بوده است، تصریح کرد: بودجه‌ای که در کشور صرف حوزه سلامت می‌شود در کشور بعد از رتبه ۸۰ است و بودجه درمانی کشور بیسار محدودتر از کشورهای دیگر دنیا است.
قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به جایگاه قم در حوزه سلامت، اظهار کرد: منطقه نیروگاه قم با ۴۵۰ هزار نفر جمعیت در سال‌های گذشته حتی یک تخت بیمارستانی نداشت.
در زمینه درمان در حق قم کوتاهی کرده‌ایم
به گفته وی بعد از گذشت ۴۰ سال از انقلاب ادعاها بر این بود که شبیه‌ترین حکومت به حکومت امام علی(ع) را خواهیم ساخت اما باید تأسف بخوریم که در مورد قم در این زمینه کوتاهی کردیم.
وزیر بهداشت ادامه داد: پیشانی نظام با توجه به تنوع قومیت‌ها و ملیت‌ها در این زمینه مورد بی‌توجهی قرار گرفته بود، در طول حدود ۴ سال گذشته تقریباً به اندازه تخت‌هایی که تا قبل از انقلاب وجود داشت تخت‌های بیمارستانی جدید احداث شده است.
قاضی‌زاده با تأکید بر اینکه کمتر از ۲۰۰ الی ۳۰۰ تخت باید در طول هر سال به تخت‌های استان اضافه کنیم، تصریح کرد: بیمارستان امیر المومنین(ع) به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید و بیمارستان هزار تخت خوابی هم با پیگیری‌های خود رئیس جمهور و رئیس مجلس شورای اسلامی با پیشرفت معقولی در حال انجام است و در تراز بین المللی پیش می‌رود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تأکید بر اینکه نباید به همین توسعه بسنده کنیم، افزود: در محروم‌ترین نقاط یک و ۶ دهم تخت داریم، منطقه نیروگاه با توجه به جمعیت ۴۰۰ هزار نفری باید ۷۰۰ تخت بیمارستانی داشته باشد اما امروز بعد از سال‌ها ۱۷۲ تخت در این منطقه افتتاح شده است.
وی این بیمارستان را بخش کوچکی از کار دانست و تصریح کرد: از این به بعد است که با حضور پرستاران و پزشکان و پرسنل باید رضایت مردم منطقه جلب شود.
قاضی‌زاده با قدردانی از حمایت‌های مراجع تقلید، افزود: امیدوار هستیم که قم شریف از حداقل‌های بهداشت و درمان در سطح کشوری بهره‌مند شود و امیدواریم که بیش از این حداقل‌ها پیش رویم و در این زمینه انتظار داریم که شورای اسلامی شهر و شهرداری در حوزه‌های اجتماعی بیش از گذشته ورود کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا