سیاسی

۲۰ کیلومتر از جاده بیرجند- قاین زیر بار ترافیک رفت/ اختصاص اعتبار ۷ میلیاردی برای ایمن‌سازی راه‌ها

به گزارش نسیم قائن ، علی ناصری عصر امروز در بازدید از عملیات دوبانده سازی قطعه اول و دوم محور بیرجند- قاین اظهار داشت: با توجه به استراتژیک بودن این محور باید اعتبارات استانی و ملی ویژه‌ای برای آن در نظر گرفته شود که این مهم از طریق مسئولان استانی در حال پیگیری است.
وی افزود: با توجه به حادثه خیز بودن این محور، پیشرفت و بهره‌برداری هر مقدار از باند دوم این محور تاثیر قابل توجهی در افزایش ایمنی و کاهش تلفات جاده‌ای خواهد داشت که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
فرماندار شهرستان بیرجند گفت: عملیات اجرایی احداث باند دوم این محور از سال ۹۳ آغاز شده و تاکنون علیرغم کوهستانی و صعب العبور بودن مسیر و نیز محدودیت‌های اعتباری پیشرفت خوبی داشته است.
ناصری از اختصاص ۷ میلیارد ریال از اعتبارات شهرستان بیرجند به اداره راه و شهرسازی در راستای ایمن‌سازی راه‌های این شهرستان خبر داد و افزود: در حال حاضر عملیات زیرسازی در ۵۱ کیلومتر از این محور در دست اقدام است و خاکبرداری و خاکریزی در آن انجام می‌شود.
وی اظهار داشت: در حال حاضر عملیات دوبانده سازی این محور توسط سه پیمانکار (۲۹ کیلومتر توسط پیمانکار اول؛ ۴۰ کیلومتر توسط پیمانکار دوم و ۳۸ کیلومتر توسط پیمانکار سوم) در حال اجرا است.
ناصری افزود: درمجموع تاکنون ۲۰ کیلومتر از این مسیر زیر بار ترافیک رفته و ۱۸ کیلومتر نیز آماده بهره‌برداری است که پس از خط‌کشی و نصب علائم ایمنی افتتاح خواهد شد.
تسنیم/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا