سیاسی

۱۷۳۰کیلومتر از راه‌های خراسان جنوبی دو بانده می‌شود

به گزارش نسیم قائن ، مهدی جعفری مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی اظهارداشت:در حال حاضر یک هزار و ۷۳۰ کیلومتر باند دوم در استان در حال اجرا است.
وی با بیان اینکه خراسان جنوبی از نظر ترانزیت کالا، مسافر و راه‌های شریانی از اهمیت خاصی برخوردار است، گفت: کریدورهای جنوب به شمال و غرب به شرق در استان از کریدورهای اصلی کشور است.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با بیان اینکه این استان حدود ۲ هزار کیلومتر راه شریانی دارد، افزود: ۹۹۲ کیلومتر از این راه‌ها نیز راه ترانزیت است.
جعفری با بیان اینکه در حال حاضر طول راه‌های شریانی کشور ۳۵ هزار کیلومتر و راه‌های ترانزیت نیز ۲۵ هزار کیلومتر است، بیان کرد: احداث باندهای دوم بزرگراه‌ها در استان نسبت به استان‌های دیگر دیرتر آغاز شده است و سهم خراسان جنوبی نسبت به متوسط کشوری پایین تر است.
وی گفت: ۲ محور دیهوک، راور، فردوس، بجستان، زاهدان، بیرجند و مشهد از کریدورهای اصلی کشور بوده که ارتباط استان‌های جنوبی و بنادر جنوبی را به استان‌های خراسان رضوی، مشهد مقدس و کشورهای افغانستان و آسیای میانه برقرار می‌کند.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی طول این دو محور را ۷۸۰ کیلومتر عنوان کرد و گفت: با توجه به اهمیت این دو محور و بیشترین برخورداری شهرستان‌ها جزو پروژه‌های مصوب رئیس جمهور قرار گرفته است.
جعفری با بیان اینکه ۲۰۰ کیلومتر از باند دوم این دو محور زیر بار ترافیک است، تصریح کرد: اعتبار مصوب این دو پروژه از محل اعتبارات رئیس جهور ۳۳ میلیارد ریال، اعتبار سفر ۵۷ میلیارد و اعتبار ماده ۱۸۰ بالغ بر ۱۱ میلیارد است.
وی بیان کرد: اعتبارات کل دو محور ۱۰۰ میلیارد تومان است و ۱۲۰ کیلومتر از این دو محور آسفالت بوده که امید است با تخصیص به موقع اعتبارات این دو پروژه به بالای ۵۰ درصد برسد و تحول خوبی در راه‌ها انجام شود.
مدیر کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با بیان اینکه سهم بزرگراه‌های استان نسبت به متوسط کشوری پایین است، گفت: ۸۰۰ کیلومتر بزرگراه باید به طول راه‌های استان افزوده شود تا به متوسط کشور برسیم.
تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا