سیاسی

۱۰۰ مبلغ مراسم سوگواری دهه آخر صفر در شهرستان قاین را پوشش می دهند

به گزارش نسیم قائن ، حجت‌الاسلام احمد علیپور مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قاین از پوشش مراسم سوگواری دهه آخر صفر توسط ۱۰۰ مبلغ و مبلغه در این شهرستان خبر داد.
حجت‌الاسلام علیپور اظهار داشت: با هماهنگی های انجام شده با روحانیون مستقر، طرح هجرت، بومی و اعزامی، هیئت امنای مساجد و هیئات مذهبی این شهرستان بیش از ۱۰۰مبلغ و مبلغه در مساجد و هیئات مذهبی با ایراد سخنرانی و روضه دهه آخر صفر را پوشش می دهند.
حجت‌الاسلام علیپور بیان داشت: همزمان با فرا رسیدن اربعین حسینی (ع) و دهه آخر صفر همه ساله عاشقان و علاقه مندان به اهل بیت (ع) در قالب هیئات مذهبی از سراسر کشور به بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) عزیمت نموده و مراسم عزاداری را در قالب دستجات سینه زنی و زنجیر زنی برپا می‌کنند.
وی گفت: از این شهرستان تعداد هیئات ۸ هیئت مذهبی به صورت پیاده به مشهد مقدس عزیمت کرده اند و ۳۵ هیئت مذهبی در قالب وسایل نقلیه جهت برگزاری مراسم آخر صفر اعزام خواهند شد.
مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قاین تصریح کرد: تشریح سیره زندگانی نبی مکرم اسلام (ص)، امام مجتبی (ع) و امام رضا (ع) از جمله مباحثی است که توسط روحانیون برای مردم در سطح مساجد و هیئات مذهبی بیان خواهد شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا