سیاسی

یک میلیارد ریال وام خوداشتغالی به مددجویان بهزیستی قاین پرداخت شد

به گزارش نسیم قائن ، محمد خزاعی اظهار داشت: در سال ۹۳ کلینیک مددکاری راه زندگی برای ۷۰ پرونده قابل بازتوانی به مبلغ ۱۰ میلیون و ۳۹۵ هزار و ۹۹۹ ریال و سالانه مبلغ ۱۲۴ میلیون و ۷۴۰ هزار ریال به عناون یارانه ماهیانه پرداخت می‌کند.
وی به دیگر اقدامات کلینیک مددکاری اشاره کرد و افزود: بازتوانی ۲۰ پرونده در سال ۹۳ و پاداش بازتوانی به مبلغ ۳۹ میلیون ریال، پرداخت ۳۱ مورد کمک موردی به مددجویان در زمینه‌های مختلف اعم از کمک هزینه‌های مختلف، برگزاری کارگاه آموزشی بهداشت و روان، راه اندازی گروه همیار سبزینه بانوان و ثبت نام ۱۷ نفر از مددجویان برای وام خود اشتغالی از جمله این اقدامات است.
مدیر بهزیستی قاین گفت: عملکرد دفتر ارتباطات مردمی در سال ۹۳ اعتبار هزینه شده در خصوص کمک به افراد و سفر استانی رئیس جمهور برای ۱۱۰ نفر با اعتبار ۱۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال، اعتبار هزینه شده در زمینه افراد معرفی شده از دفتر نماینده برای ۲۰۰ نفر به مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال و کمک‌های متفرقه به افراد معرفی شده از ادارات و نهادها برای ۸۸ نفر به مبلغ ۴۰ میلیون ریال پرداخت شد.
خزاعی افزود: ۲۴ واحد مسکن معلولان در سال گذشته تحویل داده شد که هر واحد ۸۶ متری و سهم هر آورده مددجو ۶۰ میلیون ریال و کمک بلاعوض ۲۰۰ میلیون ریال پرداخت شد.
وی با اشاره به عملکرد حوزه اشتغال اظهار داشت: در سال گذشته پرداخت حق بیمه کارفرمایی برای ۱۶ نفر با مبلغ ۱۹۰ میلیون ریال، پرداخت حق بیمه خویش فرمایی برای ۱۱ نفر با مبلغ ۱۲۰ میلیون ریال، بیمه یارانه‌ای برای ۳۱ نفر، مشاوره و تکمیل پرونده ۱۱۵ مورد، پرداخت وام خود اشتغالی برای ۳۳ نفر به مبلغ ۲۲۵ میلیون ریال و وام مشاغل خانگی برای ۲۱ نفر به مبلغ ۷۲۰ میلیون ریال پرداخت شد.
مدیر بهزیستی قاین گفت: صدور مجوز سه موسسه خیریه در قاین برای حمایت از خانواده نیازمند و زنان سرپرست خانوار، معلولان و سالمندان، ایجاد پرونده فعالیت برای مرکز نگهداری فرزندان بی سرپرست و بد سرپرست ۱۲ تا ۱۸ سال، ایجاد مرکز مبتنی بر خانواده برای مراقبت از معلولان در خانواده و به کارگیری ۲۰ نیرو برای مراقبت از دیگر اقدامات انجام شده است.
خزاعی افزود: در حال حاضر ۵۷ مرکز و مهد کودک در واحد امور اجتماعی قاین، ۹ مرکز در پیشگیری و شش مرکز در واحد توانبخشی قاین فعالیت می‌کنند.
وی با اشاره به تأسیس موسسه خیریه جنت الماوی شهر اسفدن اظهار داشت: در سال گذشته جذب مشارکت مردمی به صورت نقدی با اعتبار یک میلیارد و ۴۷۹ میلیون و ۳۳۰ هزار ریال، جذب مشارکت مردمی به صورت غیرنقدی با اعتبار ۲۵۸ میلیون و ۹۲۰ هزار ریال، جذب مشارکت‌های مردمی به صورت داوطلبانه و خدماتی با اعتبار ۴۸ میلیون و ۴۷۰ هزار ریال پرداخت شد.
تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا