سیاسی

یک لقمه سبز برای شهرداری قاین

به گزارش نسیم قائن ، شهربی‌درخت مثل ساختمان بدون سقف است؛ ناامن و رهاشده. گذشته از اینکه درختان و فضای سبز ریه‌های تنفسی و تلطیف‌ کننده هوای شهر هستند، برای درک حس خشونت و ناامنی یک شهر بی‌درخت کافی است ساختمان بدون سقفی را تصور کنیم که خشک و بی‌روح است و حس بد ناامنی و رهاشدگی را در شهروندانش ایجاد می‌کند.
چنین تصوری شاید وادارمان کند جدی‌تر از گذشته به فکر کاشت درختی در مقابل خانه‌مان بیفتیم، گلدان‌های زیبایی پشت پنجره‌ها بگذاریم و هر روز صبح آبشان بدهیم تا با کنار هم قرار گرفتن آنها سقفی از زیبایی و امنیت برای شهر ایجاد شود.
اما نقش بی بدیل شهرداران در این امر مقدس یا همان درختکاری چیست؟
امروز شاهد آن هستیم که مجموعه خدوم و زحمتکش شهرداری سعی برآن دارد تا با زیبایی ، ایجاد بسترهای سرسبز و طبیعی ، آسفالت و… محیط شهر را به یک محیط خانوادگی بزرگ تبدیل نماید ، بی شک همه شهرداران با توان ، ایده و نقشه راه مشخصی به میدان می آیند و هرکدام از خود یک یا چندنمونه خدمت شایسته بجا می گذارند .
اینجاست که مردم از شهردار در کنار خلق ایده های جدید توقع دارند تا بخاطر آنها از آن نمونه حفاظت ،ترمیم و یا اصلاح نمایند.
اجازه دهید به عنوان نمونه به یکی از خواسته های مردم ازشهردار خدوم وزحمتکش شهرمان اشاره نماییم :
اسفند ۹۶ شهرداربا کاشت درخت در کمربند سبز شهرک اصناف ، تصویری زیبا از طبیعت را خلق نمود ، اما امروز این تصویربا گذشت زمان و ازبین رفتن ، بیشتر به یک تابلوی دلگیر و غم زده ای تبدیل شده است که نیازمند دستان هنرمند شهردار است تا با هنر ، تدبیر و درایت خود که این روزها با آن مواجه هستیم جان دوباره به آن بدهد.
بی گمان شهرداران با پتانسیل ، انرژی و تدبیر خود می توانند با خلق یا اصلاح طبیعت شهری نقش بسزایی در امنیت روحی وروانی جامعه داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا