سیاسی

یزدانی طلسم ۱۶ ساله کشتی آزاد را شکست/ هفتمین مدال ایران، طلایی شد

به گزارش نسیم قائن ، حسن یزدانی نماینده وزن ۷۴ کیلوگرم کشتی آزاد کشورمان در بازیهای المپیک ۲۰۱۶ ریو، در دیدار نهایی این وزن به مصاف آنیار گودیف روس رفت و با نتیجه ۶ بر ۶ (به دلیل کسب امتیاز آخر) پیروز شد تا با دستیابی به مدال طلای این وزن، طلسم ۱۶ ساله کشتی آزاد ایران برای کسب مدال طلا در المپیک را شکسته شود.
این دیدار بارها به دلیل آسیب‌دیدگی کشتیگیر روس از ناحیه ابرو، متوقف شد. توقفهای زیاد این رقابت باعث اعتراض تماشاگران شد.
نماینده شایسته کشورمان در دور اول با قرعه استراحت مواجه شده بود، در نخستین دیدار خود در مرحله یک هشتم نهایی مسابقات کشتی آزاد المپیک ۲۰۱۶ ریو مقابل «آنساگ کاستلی» از هائیتی به روی تشک رفت و به‌راحتی این حریف را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد تا راهی مرحله یک چهارم نهایی شود. وی در این مرحله «سونر دمیرتاس» از ترکیه را با نتیجه ۷ بر صفر شکست داد و به نیمهنهایی رسید.
او در نیمهنهایی گالم ژان اوسربایف از قزاقستان را در کمتر از ۲ دقیقه ۱۰ بر صفر شکست داد و فینالیست شد.
پیش از این، کیانوش رستمی و سهراب مرادی در وزنه برداری مدال طلا را از آن خود کرده بودند. همچنین قاسم رضایی و سعید عبدولی در کشتی فرنگی، کیمیا علیزاده در تکواندو و حسن رحیمی در کشتی آزاد به مدال برنز دست یافته بودند.
آخرین طلای کشتی آزاد ایران در بازیهای المپیک به سال ۲۰۰۰ و بازیهای سیدنی برمیگردد که علیرضا دبیر در آن زمان به مدال طلا رسیده بود.
تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا