سیاسی

یاوه گویی های ترامپ در بین جامعه انقلابی ایران جایگاهی ندارد/سند ۵۰ ساله ابلاغی رهبری، راهبرد توسعه کشور

به گزارش نسیم قائن ، حجت السلام رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه با دعوت مردم به حفظ و رعایت تقوای الهی با اشاره به سند توسعه جمهوری اسلامی ایران اظهارکرد: ۷ سال پیش مقام معظم رهبری دستور دادند سندی ۵۰ ساله برای آینده ایران توسط فرزانگان و فرهیختگان و دانشمندان واهل اندیشه نوشته شود وامسال که چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی است این سند به پایان رسیده است .
وی افزود:این سند از سوی مقام معظم رهبری در معرض دید و نظر و نقد وبررسی همه دانشمندان و فرزانگان قرار گرفته است تا حداکثر تا ۲ سال دیگر نظرات خود را درباره این سند ۵۰ ساله اعلام و به تصویب نهایی برسانند و آن وقت به مرحله اجرا دربیاید.
امام جمعه قاین با اشاره به این که چنین سندی در دنیای غرب داریم و چرا جمهوری اسلامی ایران از مفاد این سند استفاده نکرد گفت:سند غرب بر اساس مبانی خاصی نوشته شده است و شاخصه های توسعه آن فقط جنبه مادی دارد و از شاخصه های معنوی در آن خبری نیست.
وی ادامه داد:از این شاخص ها متوجه می شویم مبانی ای که این سند بر اساس آن مبانی و اصول و زیربناها نوشته شده است مبنای سکولار و لیبرال است .
حجت الاسلام رحمانی با بیان این که نیاز انسان در دنیا فقط مادیات نیست گفت: پس اخلاق و عاطفه کجا رفته است و خدا و قیامت در این سند چه جایگاهی دارد؟؟
وی درادامه به سخنانی از مقام معظم رهبری درباره سند توسعه غرب اشاره کرد و گفت: ایشان در دودهه اخیر سخنان زیادی دراین زمینه دارند که می فرمایند:الگوهای رایج توسعه از لحاظ مبانی غلط و بر پایه اومانیسم واصول غیر الهی است واز لحاظ آثار و نتایج نیزنتوانسته اند وعده هایی که در خصوص ارزش هایی همچون آزادی،عدالت و.. داده بودند محقق کنند.
امام جمعه قاین گفت: براساس همین سند کشور ها را به کشورهای توسعه یافته،توسعه نایافته و کشورهای نیمه توسعه یافته تقسیم کرده اند و در ذهن کشورهای کشورهای به اصطلاح آنها عقب مانده وتوسعه نیافته اغنا کرده اند که شما انسان هایی از هرجهت عقب مانده هستید و چنانچه می خواهد تغییری در زندگی شما ایجاد شودشما به کشورهای توسعه یافته نیاز دارید و اصرار بر این دارند که مردم خودشان این را باور کنند و بعدا بر اساس همین باور با آنها معامله شود.
حجت الاسلام رحمانی ادامه داد: متاسفانه شاهد هستیم که واژه کشورهای توسعه یافته و جهان سوم گاها بر زبان افرادی که مسئولیت و پست و مقامی دارند جاری است و حتی در جلسات شهرستانی هم شاهد این موارد بوده ایم.
وی ترامپ را محصول سند توسعه غرب وکشورهای توسعه یافته و پیشرفته دانست و گفت: اصول و مبانی و اعتقاداتی که این سند بر اساس آن نوشته شده است لیبرالیست و سکولار می باشد.
امام جمعه قاین ادامه داد: عده ای از افراد یک زمانی جانبداری از سرمایه گذاری غرب را می کنند و یا اقتصاد اجتماعی برخی از کشورهای شرق را برای اجرایی شدن مثال می زنند در حالی که این سند نمی تواند برای توسعه جمهوری اسلامی ایران باشد زیرا که در آن از اصول اعتقادی و مبانی اسلامی ودر راس آن ذات مقدس الهی سخنی بیان نشده است.
وی با اشاره به اوضاع و احوال کشورهای به اصطلاح پیشرفته گفت: اگر نگاهی به وضع اقتصادی و اجتماعی داشته باشیم متوجه می شویم که اخلاق دراین کشور ها چگونه است و این انحطاط و لجنزار اخلاقی در غرب محصول همین سند توسعه است ای است که آنها نوشته اند.
امام جمعه قاین پیام اقتدار اربعین انقلاب در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را از دستاوردهای سند توسعه کشور جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: معنای این سند که مقام معظم رهبری در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در معرض دید افراد قرار می دهند این است که به ترامپ بگوید یاوه گویی های تو در بین جامعه انقلابی و انسان های مومن انقلابی جایگاهی ندارد.
وی ادامه داد:امتیازسند توسعه ای که بر اساس مبانی اسلامی ایرانی و اهداف مورد نظر مقام معظم رهبری نوشته می شود این است که بر اساس اصول اعتقادی که در راس آن ذات مقدس خداوند متعال و حقانیت قران و نبوت پیامبر و معاد وعدل است،نوشته می شود وسند ۵۰ ساله ابلاغی رهبری، راهبرد توسعه کشور است.
حجت الاسلام رحمانی در بخش پایانی سخنان خود گفت: اگرچه اوضاع متلاطم اقتصادی به دلیل سوء مدیریت برخی مدیران بر مردم تحمیل شد اما مردم نشان دادند که تاکنون از پیچ های خطرناک دشمن عبور کرده اند .
وی درپایان با اشاره به اجتماع عظیم اربعین حسینی گفت: علی رغم این که تلاش می شود که زائرین در اربعین حضورشان کم رنگ باشد اما خوشبختانه بر اساس گزارشات ارائه شده تعداد زائرین نسبت به سال های گذشته رو به افزایش است.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا