سیاسی

یادواره ملی شهید کاوه در خراسان جنوبی برگزار می شود

به گزارش نسیم قائن ، محمدصادق معتمدیان روز سه شنبه با حضور در روستای بیهود قاینات زادگاه شهید محمود کاوه و در دیدار با مادر این شهید بزرگوار افزود: شهید محمود کاوه از شهدای تاثیرگذار هشت سال دفاع مقدس بود که ترویج سیره آن شهید در قالب یادواره‌ای ملی ضروری است.
وی بیان کرد: به زودی کمیته تخصصی برگزاری یادواره شهید کاوه در مرکز استان برگزار می‌شود تا زمینه برای یادواره‌ای ارزشمند و در شأن این شهید بزرگوار برنامه ریزی شود.
همچنین پروژه نیمه تمام سالن ورزشی روستای بیهود، جاده بیهود – نوغاب که چهار کیلومتر آن آسفالت و ۱۰ کیلومتر دیگر باقیمانده، اینترنت پر سرعت، اشتغال جوانان و اهمیت به کشت گلخانه‌ای و تسهیل صدور پروانه‌های مسکن از مهمترین مطالباتی بود که در این دیدار توسط مادر شهید کاوه و معتمدان روستا مطرح شد.
استاندار خراسان جنوبی هم در این دیدار قول تأمین ۶۰۰ میلیون تومان برای تکمیل سالن ورزشی روستای بیهود، پرداخت تسهیلات هفت درصدی برای کشت گلخانه، سنگ فرش معابر روستا و پرداخت تسهیلات بلاعوض و بلند مدت ساخت مسکن را به مردم این روستا داد.
سردار شهید محمود کاوه یکم خرداد ۱۳۴۰ در روستای بیهود از توابع قاینات به دنیا آمد و ۱۱ شهریور ۱۳۶۵ در عملیات کربلای ۲ در منطقه حاج عمران عراق به شهادت رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا