سیاسی

یادواره شهدای گمنام شهرحاجی آباد و شهید شاخص ورزشکار سال برگزارشد

به گزارش نسیم قائن اززیرکوه، صبح امروز با حضور امام جمعه موقت شهرستان ،جمعی از مسئولان ادارات و نهادهای دولتی و جمعی از ورزشکاران زیرکوه، یادواره شهدای گمنام شهرحاجی آباد و شهید شاخص ورزشکار سال ،اسماعیل اعلمی در گلزار شهدای گمنام شهرحاجی آباد برگزار گردید.
امام جمعه موقت زیرکوه در این مراسم با بیان اینکه نشستن در محفل شهدایک توفیق بزرگ است،اظهارداشت:روحیه انقلابی گری،معنویت،اخلاق محوری و توجه به خدا باعث پیروزی انقلاب اسلامی و موفقیت جوانان بسیجی ما در جنگ تحمیلی ۸ ساله شد و امروز دشمن از همین نقطه درصدد ضربه زدن به نظام و انقلاب است.
حجت الاسلام حسن صادقی خاطرنشان کرد:آن چیزی که امروز دل شهدا را شاد می کند،توجه ویژه‌جوانان و نوجوانان به این مسائل مهم و اساسی است.
وی تصریح کرد:جوانان و نوجوانان ما باید علاوه بر تلاش در زمینه های ،علمی،فرهنگی و ورزشی،درزمینه عمل به دستورات دین مبین اسلام و ترویج اخلاق مداری و روحیه انقلابی گری تلاش کنند.
امام جمعه موقت زیرکوه تصریح کرد: ورزشکاران همواره با یاد و نام خدا و ذکر اهل بیت در مسابقات کشوری و خارج از کشور و بین المللی مروج دین هستند .
امام جمعه موقت زیرکوه با اشاره به علاقه خاص جوانان به ورزش و فعالیت های ورزشی از حضور ورزشکاران دریادواره شهدا تشکر کردو گفت:مسئولان باید تلاش کنند تا زمینه حضور گسترده جوانان و نوجوانان در فعالیت های ورزشی فراهم شود.
ابراهیم کریمی جانشین ناحیه مقاومت سپاه زیرکوه در این مراسم اظهارداشت:شهدا نیاز به یادبود و یادواره ندارند،بلکه این نیاز من و شماست که به شهدا تمسک بجوئیم.
وی خاطرنشان کرد:شهادت، وارد شدن در حریم خلوت الهی است و شهدای ما چون با خدا معامله کردند،با هیچکس دیگر جز خدا طرف نیستند.
جانشین ناحیه مقاومت سپاه زیرکوه تصریح کرد:چون کار شهدا از روی اخلاص بود،امروز ثمره خون شهدا به وضوح دیده می شود و اگر یک مقدار به اطراف نگاه کنیم می بینیم که ایران اسلامی آنچنان عزتی در دنیا پیداکرده است که محرومان و مستضعفان جهان به این عزت اشک شوق می ریزند.
کریمی تاکیدکرد:اگر امروز توفیق حضور در محفل شهدا نصیب من و شما شده است باید مواظب باشیم کاری نکنیم تا خدای ناکرده شهدا از ما ناراضی باشند و از مسیر شهدا دور فاصله نگیریم.
جانشین ناحیه مقاومت سپاه زیرکوه بیان داشت:شهدا از ما خواستند که راه امام را ادامه دهیم و ولی زمان خود را تنها نگذاریم و این دو وصیت در وصیت نامه تمام شهدا آمده است.
وی بااشاره به تهاجم همه جانبه فرهنگی دشمن علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران،یادآورشد:ما در راه مبارزه با کشف حجاب شهدای زیادی تقدیم کرده ایم ولی امروز دشمن توانسته است با حربه های فرهنگی حجاب را از سر بانوی مسلمان ایرانی بردارد و این با راه شهدا منافات دارد.
کریمی با تاکید بر ادمه دادن راه شهدا،خاطرنشان کرد:امیدواریم خداوند به همه ما توفیق دهد بتوانیم درراه شهدا گام برداریم و ادامه دهنده راه شهدا و امام شهدا باشیم.
اجرای سرود،قرائت شعرو سخنرانی از دیگر برنامه های اجرا شده در این یادواره بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا