سیاسی

یادواره شهدای دانش آموز و فرهنگی شهرستان قاینات برگزار شد + تصاویر

به گزارش نسیم قائن ، با حضور جمعی از مسئولین، خانواده معزز شهدا،فرهنگیان و دانش آموزان، یادواره ۵۷ شهید فرهنگی و دانش آموز در تالار خانه معلم قاین برگزار شد.
دراین مراسم قادری معاون متوسطه اداره آموزش و پرورش قاین بیان داشت: برگزاری این یادواره ها و مجالس شهدایی فضا و عطر شهادت را در ذهن ما زنده می کند.
وی افزود: ایثار و گذشتن از همه علائق از خصوصیات شهداست و پیام شهدا برای ما استقامت و از خود گذشتگی و مقاومت در مقابل ظلم است .
قادری خطاب به دانش آموزان دختر شرکت کننده در این یادواره با بیان این که باید رسالت زینبی را از راه شهدا به دوش بکشیم گفت: ما بایستی مسئولیت زنده نگه داشتن ارزشهایی که شهدا از جانشان برای آن گذشتند را برعهده بگیریم.
ناظری از راویان دفاع مقدس در این یادواره گفت: قهرمان واقعی شهدا هستند که با جان فشانی و ایثار خونشان دلاورانه از میهن جمهوری اسلامی ایران دفاع کردند.
وی د رادامه گفت: شاید در جامعه امروزی اسطوره هایی همچون مسی و رونالدو برای فرزندانمان قهرمان جلوه داده شوند ولی هیچگاه جای شهدای ما را نمی توانند بگیرند.
راوی دفاع مقدس با اشاره به اینکه دانش آموزان می بایست در طول سال تحصیلی علاوه بر تحصیل به تهذیب نفس هم توجه داشته باشند گفت: راه سعادت دنیوی و اخروی شما توکل به خدا،الگوگیری از ائمه و شهدای و پیروی از ولایت فقیه می باشد.
اجرای سرود ، دکلمه و تجلیل از خانواده شهدای دانش آموز و فرهنگی از دیگر برنامه های این یادواره بود.
شایان ذکر می باشد یادواره شهدای دانش آموز و فرهنگی شهرستان قاینات طی دو روز(امروز ویژه خواهران و فردا ویژه برادارن) در قاین برگزار خواهد شد.
در حاشیه برگزاری این یادواره نمایشگاه فرهنگی نیز به همت دانش آموزان برپاشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا