سیاسی

گندهارا: طالبان رهبر جدید معرفی می‌کند

به گزارش نسیم قائن ، به نقل از فارس، به دنبال اعلام مرگ رهبر گروه طالبان که تعلیق دومین دور مذاکرات صلح این گروه و دولت افغانستان را به دنبال داشت، اخباری در رسانه‌ها منتشر شد که از انتخاب «ملااختر منصور» به عنوان رهبر جدید طالبان خبر می‌داد.
پایگاه خبری گندهارا با اشاره به اظهارات یکی از مقامات سابق طالبان، نوشت: رهبر تازه منتخب شده طالبان با مخالفت‌های شدیدی توسط اعضای این گروه مواجه شده است.
«ملا عبدالمنان نیازی» فرماندار سابق طالبان در ولایت‌های بلخ و هرات گفت: «ملا اختر منصور» رهبر جدید طالبان طی نشستی در ۳۰ جولای تنها توسط تعداد انگشت‌شماری از اعضای این گروه انتخاب شده است.
وی با اشاره به این که رهبر جدید به زودی توسط شورا انتخاب خواهد شد، خاطرنشان کرد: بر اساس قوانین و اصول اسلامی، هر گاه رهبری بمیرد باید برای انتخاب جانشین وی شورا تشکیل شود و از آنجایی که برای انتخاب ملا محمد اختر منصور چنین اقدامی صورت نگرفته، حکم رهبری وی از لحاظ شرعی باطل است.
این رهبر ارشد طالبان تاکید کرد: در حال حاضر هیچ اختلافی بین اعضای طالبان به منظور مذاکرات صلح با دولت افغانستان که پس از مرگ ملاعمر به تعویق افتاده است، وجود ندارد.
این در حالی است که اکثر رسانه‌های غربی مانند واشنگتن‌پست، نیویورک تایمز، گاردین و فرانس ۲۴ از دودستگی بین اعضای طالبان و تعلیق مذاکرات صلح این گروه با دولت افغانستان خبر داده بودند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا