سیاسی

گلایه دختران کوی ولیعصر قاین از نبود برنامه ای خاص برای اوقات فراغت

به گزارش نسیم قائن ، دختر گوهر گران بهایی است که باید برای این گوهر گران بها ارزش قائل شد ونه تنها خود دختران باید برای خود ارزش قائل شوند بلکه دیگران هم بایستی به این گوهر های ناب اهمیت دهند وبرایشان ارزش قائل شوند.
خزاعی دختر۱۴ساله قاینی با این مطالب از اهمیت دختر سخن می گوید: دختر همچون طلاوجواهری است که در بهترین نقطه ودر جایی قرار می گیرد که کسی نتواند به آن دستبردبزند.
وی می گوید چرا هیچ گاه آهن قراضه را در بهترین مکان جمع آوری نمیکنند؟؟پس بدانیم، ما دختران به منزله طلایی هستیم که باید از همه بلاها حفظ شویم وبرای خود ارزش قائل شویم ودیگران هم باید این ارزش را برای ما قائل شوند.
این دختر نوجوان ۱۴ساله از نبود امکانات در شهرک ولیعصر برای جوانان وبه خصوص دختران این منطقه گلایه مند است ومی گوید: بیشتر اوقات فراغت خودرا به دلیل عدم برنامه های خاص درشهرک در منزل سپری می کنم.
وی می گوید: یکی از بهترین مکان هایی که در بهینه سازی اوقات فراغت جوانان قاین اقدامات مثبتی دارد، پایگاه های بسیج است ودر شهرک ولیعصر به جزء برنامه هایی که در پایگاههای بسیج برگزار می شود برنامه خاصی ما ندیده ایم.
خیرخواه دختر ۱۸ساله اهل شهرک ولیعصر نیز از نبود برنامه های ویژه وخاص در منطقه گلایه مند است ومی گوید مسئولین شهرستان فکر می کنند که فقط در داخل شهرمردم زندگی می کنند واکثرکلاس هایی هم که در شهر وجود دارد محدود به داخل شهر است وما از امکانات اولیه دراین شهرک محروم هستیم.
وی می گوید:برای جذب جوانان این منطقه هم می توانستند برنامه های بهتری داشته باشند .
ما از داشتن یک سالن ورزشی دراین شهرک محروم هستیم وامکانات ورزشی ورفاهی در شهرک نداریم.
این دختر جوان با بیان اینکه جوانان می توانند در کلاس های ورزشی انرژی خودرا تخلیه کنند گفت: قطعا اگر امکانات رفاهی برای جوانان چه دختران وچه پسران فراهم شود مطمئن باشید کمتر به سراغ برنامه های غیر اخلاقی خواهند رفت.
وی می گوید انتظار ما از مسئولین این است که حداقل کلاس های آموزشی برای والدین در خصوص رفتار با فرزندان بیشتر گذاشته شود ونیازهای یک جوان وبرخورد خانواده ها با دختران وپسران جوان بازگو شود ومشاوره هایی به خانواده هادراین زمینه ها داده شود.
علی آبادی از دیگر دختران جوان منطقه کوی ولیعصر است که می گوید: برنامه خاصی برای اوقات فراغت به خصوص برای مادختران در شهرک ولیعصر گذاشته نشده است وامکانات زیادی هم نداریم.
وی می گوید: اکثردوستان من وقت خودرا در فضای مجازی واینترنت سپری می کنند وهمه اینها یک درد ومعضل است ومسئولین باید کاری کنند که جوانان بیشتر به سمت وسوی برنامه های مفید وموثر پیش روند.
خانم اسدالهی از دیگر دختران شهرستان است که می گوید: اگر خواسته باشیم به مسئولین نمره رضایت بخشی بدهیم من به عنوان یک دختر قاینی امتیاز زیادی برای مسئولین نمی دهم به خصوص اینکه دراین شهر هنوز نتوانسته اند امکانات وبرنامه های خاصی برای جوانان ونوجوانان فراهم کنند وآنچه هم دراین شهر موجوداست محدود به مکان خاصی است ونه تنها در شهرک ولیعصر که یک شهرک با جمعیت زیادی است که در سایر شهرک ها هم برنامه خاصی گذاشته نشده است وآنچه هم که موجوداست برای بانوان مناسب نیست.
وی گفت: اگر خود مسئولین یک بررسی از برنامه های اوقات فراغت در این محدوده داشته ویک آسیب شناسی دقیقی ارائه دهند آیا ازروند کار راضی بوده اند؟آیا توانسته اند اوقات فراغت خوبی دراین تابستان برای قشر جوان ارائه دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا