سیاسی

گلایه بازاریان قاین از فروش کالاهای قاچاق در منازل/جریمه سخت مالیاتی درانتظار فروشندگان کالاهای قاچاق

به گزارش نسیم قائن ، بازارقاین این روزها حال وهوای خوبی ندارد،رکود بازار ودر کنار آن فروش کالاهای قاچاق از جمله لوازم آرایشی وپوشاک در منازل ،داد کسبه وبازاریان را درآورده است.
ورود کالاهای قاچاق بهداشتی وآرایشی به شهرستان وفروش این لوازم در منازل این روزها در حالی در شهرستان رواج پیداکرده است که اکثر مسئولین از این موضوع اطلاع داشته وهنوز برخورد خاصی صورت نگرفته است.
جمعی از بازاریان و کسبه قاین بادرخواست از مسئولین وبه خصوص فرماندار شهرستان خواستار پیگیری این موضوع شده اند.
موضوعی که رهبری نیز بارها به این پدیده شوم اقتصادی هشدار داده بودند جایی که ایشان مبارزه با قاچاق کالا را تنها محدود به مقابله با کوله‌ برهای ضعیفی که در برخی مناطق اجناس کوچک را وارد می‌کنند، ندانسته و هدف اصلی را قاچاقچیان بزرگی معرفی کردند که با ده‌ها و صد‌ها کانتینر، اجناس قاچاق، وارد کشور می‌کنند.
یکی از نکات که در سخنان چند روز گذشته رهبر معظم انقلاب بیان شد تاکید مجدد ایشان بر لزوم رسیدگی به معضل کالاهای قاچاق بود. مسئله ای که این بار با صراحتی کم نظیر و بدین گونه از جانب ایشان بیان شد:« بنده به مسئولین گفته‌ام که آقاجان! وقتی شما آن باند قاچاقچی را پیدا می کنید و آن جنس کلان قاچاق را که چند هزار تُن وزن آن است، وارد کشور می کنید، این جنس را جلوی چشم همه آتش بزنید؛ ضربه بزنید به قاچاقچی، به جنس دارای مشابه داخلی. خب معلوم است وقتی‌که جنس خارجی وارد شد -چه از مبادی ورودی قانونی مثل گمرک و امثال اینها، چه از مبادی قاچاق که متأسّفانه خیلی هم زیاد است- تولید داخلی میخوابد. وقتی تولید داخلی خوابید، همین وضعی پیش می‌آید که امروز هست: جوان ما بیکار میشود، اشتغال ما کم می شود، رکود بر کشور حاکم میشود، وضع زندگی و معیشت مردم دشوار میشود. اینها را که دیگر از طریق ارتباط با آمریکا و با اروپا نمی شود حل کرد، اینها را خودمان باید حل بکنیم. اینها کارهایی است که به عهده‌ی خود ما است؛ راه این است.
خبرنگار ما برای تهیه گزارش به سراغ عباسی رئیس اتحادیه پوشاک قاین رفت .
وی دراین زمینه به خبرنگار نسیم قائن گفت: حدود۸ماه پیش با گزارشاتی که به دست مارسید وبا توجه به اینکه بازاریان به فروش کالای قاچاق اعتراض داشته اند پیگیری هایی انجام شد وتعداد زیادی از افرادی که در منزل اقدام به فروش کالاهای قاچاق از جمله لوازم آرایشی،پوشاک،موبایل و.. شناسایی وبه اتاق اصناف واماکن معرفی شده اند وموضوع در اواخر سال گذشته در جلسه قاچاق کالا که با حضورمعاون سیاسی فرمانداری قاین برگزارشدمطرح شدوچندروز گذشته نیز طی نامه ای مجددا به فرمانداری اعلام شده است اما متاسفانه اقدام خاصی صورت نگرفته است .
وی گفت: با توجه به خرابی بازار واینکه از کسبه مالیات نیز اخذ می شود واجاره سنگینی نیز برای مغازه ها پرداخت می شود خواسته ما این است نظارت بیشتری از سوی مسئولین مربوطه صورت گیرد.
مالکی رئیس اتاق اصناف قاین نیز در گفتگو با خبرنگارنسیم قائن گفت: با جدیت تمام پیگیر این موضوع هستیم وافراد شناسایی شده با ثبت کد ملی به اداره دارایی معرفی شده اند وقطعا جریمه مالیاتی سختی در انتظار این افراد خواهدبود.
سرهنگ واعظی فرمانده انتظامی قاین در گفتگو با خبرنگار مااظهارداشت: فرماندهی انتظامی قاین درراستای مبارزه با کالای قاچاق با تشکیل یک تیم تلفیقی از پلیس آگاهی،تعزیرات،صنعت،معدن وتجارت،گشت های مشترکی رادر سطح صنوف انجام میدهد وتاکنون کالاهای قاچاق زیادی از مغازه ها ی مختلف کشف وضبط وبا فروشندگان برخورد شده است.
وی افزود: مامورین انتظامی این شهرستان همواره در بحث مبارزه با کالای قاچاق در سطح حوزه استحفاظی فعال واز ورود کالای قاچاق به شهرستان جلوگیری می کنند وخوشبختانه کشفیات قابل ملاحظه ای دراین زمینه داشته ایم لذا چنانچه شهروندان گرامی در بحث فروش کالای قاچاق در منازل اطلاعاتی دارند می توانند از طریق تماس با ۱۱۰پلیس را در جریان قراردهند تا پس از هماهنگی قضایی با متهمان برخورد شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا