سیاسی

گلایه امام جمعه قاین از وضعیت نابسامان جاده های قاین

به گزارش نسیم قائن ، آیت الله سید مرتضی اصفهانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نمازجمعه قاین ضمن دعوت به تقوای الهی گفت: در هفته عفاف وحجاب قرارداریم و۲۱تیرماه به عنوان روز عفاف وحجاب از سوی نظام جمهوری اسلامی ایران نامگذاری شده است.
وی افزود: در ۲۱تیرما۱۳۱۴رضاشاه جمع زیادی از مردم را که در مسجد گوهرشاد به نشانه حکم رضاشاه به بی حجابی تجمع کرده بودند به خاک وخون کشید وقتل عام کرد.
خطیب جمعه قاین گفت: این قلداران پیشرفت وتمدن را در بی حجابی می دانستند اما بی حجابی پیشرفت وتمدن به حساب نمی آید.
امام جمعه قاین اظهارداشت: برای باقی ماندن عفت وحفظ حجاب در کشور ما خون های زیادی ریخته شده است وما نباید کاری کنیم که خون شهدای ما پایمال شود.
آیت الله اصفهانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حقوق های نجومی برخی از دست اندرکاران گفت: دولت موظف است نسبت به برخورد قانونی با عاملان آن برخورد کند.
وی افزود: مقام معظم رهبری هم دراین چند ماه براین موضوعات تاکید داشته اند ومسئولین بایدتوجه بیشتری به این موضع داشته باشند وآن را به فراموشی نسپارند.
امام جمعه قاین گفت: این کجا عدالت است که زحمات وسختی کاربرعهده کارگران وکارمندان جزء دریک اداره یا کارخانه باشد آنگاه روسای آنها حقوق های میلیونی دریافت کنند وبعد هم مدعی باشند که ما بیشتر از ۴۰میلیون حقوقی نداریم.مگر ۴۰میلیون کم است ؟؟ درصورتی که ارقام بزرگتری هم در بین کارخانه داران ومدیرعاملان وجود دارد.
آیت الله اصفهانی با اشاره به حادثه تروریستی فرانسه گفت: تروریست ها از طرق مختلف می خواهند به کشورهای اسلامی وغیراسلامی ضربه بزنند وامروز شاهد حادثه تروریستی وکشتار جمع عظیمی از مردم بیگناه درکشور فرانسه بودیم.
وی افزود: رئیس جمهور فرانسه با این وقایع به هوش باشد که تروریست ها چه برسر مردم کشور شان ی آوردند آنگاه منافقین وتروریست ها یی که قتل عام های فجیع را انجام داده اند در کشور خود پناه می دهد وقطعا بدانید اگر داعش ومنافقین را تقویت کنید بلا برسر وگریبان خودتان می آید.
خطیب جمعه قاین در بخش پایانی خطبه های نماز جمعه قاین با اشاره به حوادث تلخ جاده ای که طی این چند روز گذشته در جاده های قاین – بیرجند وقاین – زیرکوه اتفاق افتاده است وباعث از بین رفتن بیش از۱۳نفر وداغدار شدن خانواده های زیادی شده است گفت:باعث تاسف است که دراین زمان هم که امکانات جاده ای بیشتر است ما شاهد تصادفات عظیم جاده ای باشیم.
امام جمعه قاین گفت: دراین حوادث ما فقط مسئولین را مقصر نمی دانیم وراننگان هم قطعا مقصر هستند اما خواسته ما از مسئولین این است که یک فکر اساسی برای حل جاده های استان وشهرستان قاین بردارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا