سیاسی

گلایه امام جمعه قاین از استانداری در خصوص تغییر زودهنگام فرماندارقاین/مسئولین مشکلات مردم را ببینند

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام علی رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی و عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام جعفر صادق(ع) رئیس مذهب تشیع گفت: امام جعفر صادق(ع) خدمات فرهنگی بزرگی برای دنیای اسلام داشته است.
مسئولین مشکلات مردم را ببینند
امام جمعه قاین در ادامه با بیان این که هیچ مدیر و مسئولی نمی تواند منکر مشکلات مردم در حوزه های مختلف باشد گفت: ما مشکل بیکاری،مشکل مسکن،مشکل اقتصادی و .. داریم و بایستی مسئولین واقعیت را باور بکنند ولذا باید این مشکلات را دید ودررفع آنها کوشید و در همه این زمینه ها با مردم همدردی داشت.
خطیب جمعه قاین با گلایه از برخی از ادارات گفت: اگرقرار است منابع زیرزمینی آبی حراست شوند و برای کشاورز سهمیه تعیین شده است ،چرا به کشاورز از قبل تذکر داده نشده است که میزان کاشتش مشخص باشد.
وی افزود: مراجعات فراوانی از سوی کشاورزان به دفتر داریم که در بین آبیاری محصولات در چله تابستان به یکباره آب قطع می شود و وقتی به ادارات مربوطه مراجعه می کنند می گویند شارژشما تمام شده است و اگر آب بیشتر می خواهید باید چند میلیون پرداخت کنید و این نوعی مسخره کردن مردم است وسوال ما از مسئولین این است که اگر می خواهید این گونه حراست ازمنابع زیرزمینی آب داشته باشید پس شارژ اضافه و پول گرفتن از مردم یعنی چه؟ این یک نوع فشار بر مردم در این ۲۰ سال قحط سالی وخشکسالی است.
حجت الاسلام رحمانی ادامه داد: مشکلات مردم باید از مجاری قانونی و با حفظ نعمت امنیت پیگیری شود.
وی اضافه کرد: اصناف مختلف از جمله کشاورزان،کامیون داران ،نانوایان و .. اگر مشکلی دارند باید برای حل آن از مجاری قانونی اقدام کنند چرا که با اغتشاش و اعتصاب و آشوب گری و تظاهرات خشن مشکل حل نمی شود بلکه فقط امنیت از بین می رود و زمانی که امنیت نباشد دوسنگ هم روی یکدیگر بند نمی شود.
خطیب جمعه قاین ادامه داد:خواسته برخی از صنوف حق، اما پیگیری باید از مجاری قانونی باشد تا نعمت امنیت لکه دار نشود
مشکلات ایجاد شده به دلیل سوء مدیریت در کشور
حجت الاسلام رحمانی در ادامه سخنان خویش گفت:حل مشکلات با میدان داری یک قوه (قوه مجریه )به تنهایی امکان پذیر نیست و در این موضوعات باید هم قوه مقننه و هم قوه قضائیه به کمک بیاید .
وی بیان داشت: در چند روز اخیر شاهد بودیم که عموم نمایندگان نظرشان بر این بود که مسائل به وجود آمده ربطی به تحریم ندارد بلکه مربوط به سوء مدیریت است و اگر چنانچه مدیران ما مدیرانی با دغدغه خاطر و متخصص ومسئولیت پذیری باشند ومردم هم که صاحبان اصلی این انقلاب ومملکت هستند به میدان بیایند مشکلات کشور حل خواهد شد.
حجت الاسلام رحمانی با بیان این که اگر مسئولین ما در رده های بالا زد و بندی ندارند پس این همه ورود کانتینرها و ماشین های خارجی به کشور چه طور انجام می شود؟؟ آقایان این ها پیشکش شما اما حداقل برای مردم هم دغدغه مند باشید.
فصل تسویه حساب سیاسی نیست
خطیب جمعه قاین در ادامه اظهارکرد:امروزدیگر فصل تسویه حساب های سیاسی نیست و برخی از سیاسیون به اندازه ای که خود آنها بزرگ هستند اشتباهات بزرگی هم دارند و در بین حوادث ارتباطی برقرار کردند که هیچ ربطی به یکدیگرنداشت و مشکلات خود را در مقابل دشمنان برجسته کردند واز همان ناحیه متضرر شدند
وی با اشاره به روز امضای برجام گفت: شایعه کردند که ما در تهران کمپین تشکیل می دهیم و به استقبالشان می رویم و جشن می گیریم و با این ذوق زدگی دشمن هم نقطه ضعف ما را فهمید و بر ما فشار می آورد
حجت الاسلام رحمانی اضافه کرد:برخی از سیاستمداران ما اشتباهات سختی را مخصوصا در روزهای سخت انتخاباتی مرتکب شدند،اشتباهاتی که به شخصیت آنها به شدت لطمه زد و در تاریخ انقلاب هم باقی خواهد ماند.
وی تاکید کرد: اکنون فصل یقه گیری وتسویه حساب سیاسی واقعا نیست و وحدت و انسجام باید حفظ شود.
مسئولین روحیه اشرافی گری نداشته باشند
حجت الاسلام رحمانی گفت:مسئولان با مردم صریح و صمیمی وارد گفتگو شوند وهم از مشکلات آشکار و پنهان و هم از تلاشها و مجاهدتها سخن بگویند.
وی افزود:مسئولان نسبت به مردم تکبر نورزند وروحیه اشرافی گری را در پیش نگیرند.،در اجتماعات مسئولان در همه جا بنشینند ومثل مردم راه برویم و مثل مردم زندگی کنیم و شعور مردم را نادیده نگیریم ونسبت به سهم مردم احترام بگذاریم
امام جمعه قاین با اشاره به برخی از مشکلات اخیر در کشور گفت: این که برخی از رسانه ها تیتر می زنند وضعیت بحرانی است اصلا قابل قبول نیست ،مشکل داریم اما بحرانی نیست و اگر به مردم واقعا میدان بدهیم وپا در عرصه بگذارند مشکلات حل می شود.
استفاده از توان مدیران جوان و جهادی ومتخصص
امام جمعه قاین بیان داشت:به میدان فرستادن مدیران جوان،جهادی،متخصص و دلسوز مدنظر باشد و برای جوانان خودمان احترام قائل شویم، چرا که همین جوانان هستند که در هوای بالای ۵۰ درجه جنوب و خرمشهر و آبادان کارهای عظیمی را راه اندازی می کنند و بنزین را به حد تولید شکوفایی می رسانند و آب شرب چند شهر خرمشهر وآبادان و سوسنگرد را راه اندازی می کنند.
وی از حرکت جهادی امام جمعه خرمشهر وآبادان در کمک به آبرسانی به شهرهای جنوب تقدیر و تشکر کرد.
گلایه امام جمعه از استانداری خراسان جنوبی
خطیب جمعه قاین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تغییر زودهنگام فرماندار قاین گفت: بنده مخالف ترقی جوانان به لحاظ موقیعت اجتماعی نیستم واز این که مدیران ما افراد متخصصی باشند گلایه ای ندارم .
اما مسئولین استانداری !!!برای مردم ما قابل هضم نیست که ۲ ماه پیش جوان محترمی را به عنوان فرماندار شهرقاین معرفی کنید و حدود ۲۰ روز هم فقط دیدار معارفه و آشنایی مسئولین برگزار شود و بعد یکباره پست ایشان را تغییر دهید .
وی افزود: با ارتقاء مخالف نیستیم واز این که رشدی در مسئولین ما ایجاد می شود خرسندیم اما ازاین که شهرستان قاینات ،این همه به سُخره گرفته شود واین همه شعور و فهم مردم مورد بی اعتنایی قرارگیرد قابل بخشش نیست .
حجت الاسلام رحمانی گفت:شما مسئولین استانی می توانستید جلوتر فکر بکنید و اگر واقعا نسبت به اهالی قاینات و مسئولینش و به اندیشه ورزانش صادق هستید این میدان را بدهید تا از جمع خودشان واز جغرافیای وسیع قاین ۵ نفر را معرفی کنند و شما یک نفر را به عنوان فرماندار انتخاب کنید.
وی گفت: این توهین به تحصیل کرده های قاینات و توهین به مردم ماست و من واقعا از گلایه های مردم مومن قاین شرمنده هستم .
امام جمعه قاین گفت: این خلاء فرمانداری که با حفظ سمت و با سرپرستی اداره می شود باید هرچه سریعتر پر شود و فرماندارقاین معرفی شود.
آشنایی بیشتر دانش آموزان با مدیریت خانواده
حجت الاسلام رحمانی درخطبه اول نمازجمعه قاین ضمن خداقوت به دانش آموزانی که در کنکور سراسری شرکت کرده اند گفت: براساس آماری که از کل کشور ودر شهرستان داریم قریب به ۶۲ درصد کنکوریها دختر و ۳۸ درصد پسرها قبول می شوند واز این تعداد جمع کثیری در رشته علوم تجربی مشغول به تحصیل هستند و رشته های ریاضی و انسانی هم جزء رشته های مهم است و اهمیتی داده نمی شود .
وی گفت: در رشته تجربی هم نیاز دولت اندک است وهمه کسانی که پذیرفته می شوند به کار گیری نمی شوند و لذا درخواست ما از همه مسئولین و دانش آموزان این است که بر اساس نیاز جامعه به سمت رشته های مورد نیاز حرکت کنند.
امام جمعه قاین با بیان این موضوع که بسیاری از تحصیل کرده های ما مدیریت خانواده را فرانگرفته اند و برخی هم اخلاق ومنش اجتماعی را نیاموخته اند وحتی برخی از دختران ما نیز آئین شوهرداری را نمی دانند و جوانان ما هم مسئولیت پذیری را نیاموحته اند و گاها نوع رفتار با مردم را نمی دانند گفت: بسیاری از رشته های ریاضی و فلسفه و خداشناسی و اخلاق آموزی در سایه برخی رشته ها از جمله علوم پزشکی به فراموشی سپرده شده است.
خطیب جمعه قاین ادامه داد:بسیاری از تحصیل کرده های ما ممکن است نتوانند با هم کفو خود در تحصیلات ازدواج کنند که صد البته این جزء شرایط ازدواج نیست اما پایین بودن مدرک همسر گاها خانمو یا آقاو به خصوص بانوان را بر نمی تابد و همین موضوعات باعث از هم پاشیدن زندگی و طلاق می شود .
حجت الاسلام رحمانی گفت: یکی از دلایل افزایش طلاق در جامعه امروزی ما از همین جا رقم می خورد که میزان شرکت کننده دختران در رشته های پزشکی بیشتر و لذا با بیان این که می خواهند تخصص بگیرند و از لحاظ تحصیلات با هم کفو خود ازدواج کنند و گاها این اتفاق نمی افتد و در اثر برخی از ناملایمات زندگی های خودرا به نابودی می کشانند و با افزایش طلاق در جامعه روبه رو می شویم.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا