سیاسی

گفت و شنود یک نشست

به گزارش نسیم قائن ، سلمان اسحاقی تحلیل گر مسائل سیاسی در یاد داشت وارده به سایت نسیم قاین نوشت:
امسال آرزو داشتم تا سعادت نگارش یادداشتی را برای روز مجلس پیدا کنم، یادداشتی که به آندسته ازمشکلات، کاستی ها و کمبودهایی اشاره کند که نماینده شریف مردم در مجلس می تواند با تدبیر، تعامل و رایزنی که نشأت گرفته از مسئولیت انقلابی و تعهد ایشان است، تأثیرگذار و حلال مشکلات باشد.
قطعاً اطلاع دارید نمایندگان مجلس از قدرت و جایگاه اجرایی در حوزه های خود برخوردار نیستند، لیکن جایگاه مهم ایشان که دسترسی آسان به دولت، وزرا، مسئولان کشوری و لشکری می باشد، حاکی از آنست که می تواند تأثیر بسزایی در تسریع و تسهیل امور آبادانی و سازندگی داشته و در تحقق حقوق شهروندان نقش چشمگیری داشته باشد.
اما سعادت این مهم به جهت مشغله کاری از اینجانب سلب گردید و از آنجا که علاقه به پرداختن به این موضوع را داشتم تصمیم گرفتم تا با عده ای از جوانان شایسته و انقلابی شهرستانمان به بحث درباره این موضوع بپردازیم و در این یادداشت به گوشه ای از سخنان ایشان که متأثر از مراسم بزرگداشت شهید مدرس در دانشگاه آزاد بود بپردازیم:
جوانی به نمایندگی از جمع ، ابراز خرسندی از حضور مجدد حاج آقای عبادی که برایمان معطر به صفای ولایت هستند،درشهرستان می گوید و به نکته ای جالب اشاره می کند، او می گفت من ارادت خودم را با دادن صدقه، نذر و نیاز نشان دادم، زیرا ایشان و دیگر مهمانان مراسم به احترام مردم قاینات و زیرکوه قرار بود از جاده ای تردد کنند که تاکنون عزیزان بسیاری را از ما گرفته است، جاده ای که گویا یکی از وسایل جنگی بازمانده از لشگر مغولان بوده و قرار است به کشتار بی رحمانه خود ادامه دهد، جاده ای که تاکنون دولت ها، استانداران و نمایندگان زیادی را در مقابله با خود مغلوب کرده است.
دیگری به سخنان ارزشمند ایشان اشاره نمود، سخنانی که شاید در ظاهر مروری بر تاریخ و شخصیت شهید مدرس باشد لیکن بیان آن از سوی ایشان در این مراسم بی حکمت نخواهد بود.
استنباط این جوان از سخنان نماینده معزز ولی فقیه در استان آن بود که اشاره به شخصیت شهید مدرس در راستای مقابله با نفوذ غربی ها، مبارزه با سلطه گری و غربزدگی در این مراسم ، نشان از تلنگری برای نمایندگان مجلس در این برهه از زمان است، نمایندگان مجلس باید بیدار و هوشیار باشند که دشمنان از راه های مختلفی همچون برجام و مذاکره نتوانند از سد وخاکریز قانونگذاری بگذرند، چون حاصلش همان استعمار خواهد بود.
جوان دیگری به سخنان حجه الاسلام رحمانی امام جمعه محترم شهر قاینات اشاره نمود، بیاناتی که متشکل از چند اتفاق تاریخی برای شهید مدرس بوده است. ایشان قصد داشت تا با بیان چند حادثه که در آنها آیت الله مدرس حاضر بودند، بگوید که با تزکیه نفس و عرفان بود که آن شهید بر نفوس افراد تصرف می کرد و به بیان حق و حقیقت و احقاق آن می پرداخت.
جوانی دیگر از گوشه جلسه می گوید، راستی حضور قابل تحسین فرماندار که با مدیران و کارکنانش در این جلسه حاضر بود را از چشم ها پنهان نکنید، اما به راستی چرا نماینده مردم در دولت، عالیترین مقام اجرایی در شهرستان که نماینده مردم در مجلس مکمل او در آبادانی و سازندگیست دعوت به سخنرانی نشد؟ اگر شد چر از این فرصت طلایی به بیان دیدگاه خود در خصوص مجلس نپرداخت؟ این فرصت خوبی بود تا ما که مدتیست از فاصله این دو شخصیت رنج می بریم و چه بسا متضرر شده ایم، بفهمیم که چه توقعی فرماندار از یک نماینده دارد که این نماینده در خود ندارد وچه بسا بالعکس
خلاصه هرکس به نمایندگی از گروهی به غایبی اشاره می کرد، جوانی از اهل تسنن، صنعت، جوانان، بانوان، ورزشکاران و… که چرا در چنین مراسمی با این استعداد ، باز مسئولین حرف بزنند، بهتر بود در این روز نماینده مردم در مجلس شنونده مردم باشد.
دراین حین یک نفر گفت الحق و الانصاف بعدها جناب فلاحتی حتماً در زمان و فضای مناسب جبران خواهد کرد و به استماع حرف های شما عزیزان خواهند نشست، ولی از این حضور مردم و مسئولین در این مراسم نباید به سادگی گذشت، در این مراسم و از سخنان نماینده فهمیدیم که ایشان از مشکلات، دردها و محرومیت های موجود در حوزه خود باخبرند، فهمیدیم که اگر دو رکن شناخت و اقدام مؤثر برای سازندگی لازم است، ایشان از اطلاعات خوبی برخوردارند و امیدواریم هرچه سریعتر اقدامات لازم هم انجام دهند که به فرموده رهبرانقلاب فرصت خدمت همچون باد می گذرد و شما می مانید و عملکردتان و نقد و قضاوت آیندگان.
حرف های زیادی زده شد که فرصت بیان آن اندک است اما در پایان این یادداشت جوانی متعصب و شایسته مطلبی را گفت که ما ربطش به این مراسم را متوجه نشدیم زیرا به بیان حقیقت پرداخت که بر عام وخاص آشکار است ودلیلی به بیان مجدد آن نمی دیدیم
او گفت جوانان این خطه همه شایسته وانقلابی هستند، جوانان این دیار آن گونه که رهبر امت می خواهد از آگاهی وبصیرت مثال زدنی برخوردارند، جوان خراسانی همیشه با بصیرت خود در حفاظت از حریم ولایت ونظام سعی داشته است به دشمنان نشان دهد که اگر در میدان است با رهنمودهای رهبرش خام نیست، جوان خراسانی اگر در انتخابات مختلف به حمایت از کاندیدای خود که شورای نگهبان نظام اورا تایید کرده است در میدان حاضرشود گویی برای اطاعت از فرمان امام امتش به میدان آمده ، رهبری فرهیخته و دلسوز انقلاب که موکدا ومکررا آحاد امت را به حضور درصحنه فرامی خواند تا دشمنان نظام بدانند وبفهمند که در این کشور با وجود اختلاف درسلایق وعلایق ، همه نظام وانقلابشان را دوست دارند.
در پایان شاید این گوشه ای از تخیل یک نویسنده باشد وشایدهم گوشه ای از تدبیر یک علاقه مند به خدمت ، لیکن نفس ونتیجه این یادداشت مهم است، مخاطبان عزیزمان را دعوت به یک راه برای نجات از سیاس تزدگی شهرستان می کنیم ، موضوعی که فرماندار ونماینده و… همه به زبان می آورند که باعث عقب ماندگی شهرستانمان شده است، این راه ، راهی جزء ارزیابی عملکرد، رفتار و سخنان آندسته از اشخاصی نیست که سعی برآن دارند تا حمایت شما مردم شریف را همراه خود نمایند.
بدانید عزیزان من که اشخاصی دوباره یا باشروعی تازه ، با عرضه مجدد خود ، وعده ها وقولهایی را به گوشتان خواهند رساند که اگر آنان ، سخنانشان واهدافشان را ارزیابی ننمایید قطعا چرخش در دورباطل خواهدبود.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا